Pārspriedums ID 10

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mūsdienās cilvēki var ieradzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu ļoti daudzos veidos, piemēram, kino, mūzikā, dabā, cilvēkos, mākslā un grāmatās. Šīs ir tikai dažas lietas, kurās var iepazīt mūsu gadsimtu.

Manuprāt, lielākās pārmaiņas ir notikušos dabā, jo kādreiz nebija tik daudz augstceltņu, rūpnīcu, bet cilvēki bez tām tagad nevar iztikt. Ja nebūt šo rūpnīcu cilvēkim nebūtu, kur strādāt, ja nebūtu augsceltņu, nebūtu, kur dzīvot. Daba arī daudzās vietās nav skarta, jo cilvēki ir sapratuši, ka tas ir zemes mantojums, kurus nedrīkst aiztikt, piemēram, Lielais kanjons. Tur ir ļoti karsts un spīd daudz saules, būtu ideāla vieta saules enerģijas ieguvei, bet cilvēki to neizmanto. Bet, daba arī ir tikusi izpostīta dēļ resursiem, piemēram, lai iegūtu kokmateriālus tiek izcirsti meži un netiek atstādīti atpakaļ pietiekamā daudzumā.

Ja man godīgi jāsaka tad cilvēki ievedīs zemi iznīcībā, jo mēs cenšamies uzlabot savu dzīvi, bet dažreiz nepadomājam par nākotni un galvenais – Zemi. Veidojot rūpnīcas, karojot, braucot ar automašīnām tiek piesārņota daba, ūdens. Cilvēki ir spiesti pamest dzimtās vietas, lai būtu drošībā. Cilvēkiem vajadzētu piebremzēt ar rūpnīcām, ar automobīļu lietošanu, un sākt attīrīt jūras, upes , ezerus un okeānus, lai būtu mums pašiem jauki dzīvot uz zemes.

Mūzika – tā, manuprāt, ir mainījusies visvairāk kultūras jomā, jo, ja mēs atceramies klasisko mūziku, kas bija populāra pirms 200 – 300 gadiem, tad tagadējo mūziku nav iespējams klausīties. Tas ir, tāpēc ka cilvēku gaumei nevar izsekot un viņi cenšas just līdzi dzīves ritmam. Pats esmu jaunietis un dodu priekšroku 20. gs. rokgrupām nevis mūsdienu popam vai repam. Nevaru neatzīt, dažas dziesmas ir labas un skanīgas, bet tās vairs nav tās, kas agrāk.

Kino Mainījušās arī ir filmas netikai kvalitātes ziņā, bet ilguma, satura un sižeta ziņā. Kvalitāte? Tāpēc ka atceros, būdamas mazs puika, ka skatījos ar vecmammu viņas iecienītās melnbaltās filmas. Tagad filmas ir tik košas un skaidras, ka var saskatīt sīkākās detaļas pat vairāku metru attālumā. Atceros vēl, ka šīs filmas, kuras skatījos nebija visai garas, bet tagad filmas ir ap pus otru stundu līdz divas ar pus stundu garas. Dažas pat vēl garākas. Agrāk filmām bija viena noteikta lieta pēc kā vadījās – viss stāsts, bet tagad filmas veido tā, ka varoņiem ir jāizdara, kaut kas cits, pavisam nesaistīgs ar filmas motīvu, lai beigās, kaut ko dabūtu vai izdarītu. Spilgtākās filmas, ko atceros, ka esmu skatījies ir “Krusttēvs”, “Rokijs” (visas daļas) un “Rembo” (arī visas daļas). Zinu filmu ir daudz bijis, ko esmu redzējis, bet šīs izcelās ar orģinalitāti un iedvesmu. Bet tagad filmas tiek veidotas par supervaroņiem, piemēram, “Dedpūls”, “Atriebēji”, un šīs filmas nekad nebūs tādas kā tās, jo tagad modē ir fantastika, agrāk drāma.

Pēc manām domām šīs ir tās galvenās lietas pēc kurām var vislabāk iepazīt mūsu gadsimtu un apzinos arī to, ka tādu vēl ir ļoti daudz.

Atpakaļ uz sarakstu