Pārspriedums ID 108

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Šis gadsimts, vienozīmīgi, ir viens no īpašākajiem gadsimtiem vēsturē. Šajos gados daudz kas ir noticis, un ir atklātas daudzas lietas. Nekad nav bijušas tik daudz iespējas kā tagad. Tomēr kopā ar visām labajām lietām ir atnākušas arī sliktās. Daudzi nespēj izmantot šīs lieliskās iespējas, un cilvēki lēnām sāk degradēt. Pasaulē viss attīstās, bet cilvēki pārtraukuši attīstību.

Mans gadsimts tikai nesen sākās, taču ir noticis daudz vairāk nekā jebkurā citā gadsimtā. Sākot ar tehnoloģijām un beidzot ar cilvēku tiesībām. Šodien ir iespējams viss. Es varu nokļūt, kur vien vēlos. Un es varu dabūt, ko vien vēlos. Vēl nesen sievietēm bija tik maz iespēju, bet šodien viņas var darīt ko vēlas un būt jebkas. Seriālā “Girlboss” bija sieviete, kura vēlējās izveidot savu biznesu. Tas bija grūti, jo daudzi viņu neuztvēra nopietni, tapēc, ka viņa bija sieviete. Taču beigās viņa pierādīja, ka arī sievietes var izveidot stabilu biznesu, tāpat kā vīrieši.

Lai gan šodien man ir tik daudz iespēju, cilvēki tās neprot pareizi izmantot. Manuprāt, šī gadsimta cilvēkus var saukt par “aklo cilvēku paaudzi”. Visa patiesība ir acu priekšā, bet cilvēki to tāpat palaiž garām. Filmā “Food choises” ir parādīts kā dzīvnieku ēšana iznīcina pasauli un bojā mūsu veselību. Pasaulei draud bojāeja, bet cilvēki izvēlas to neredzēt. Šī gadsimta cilvēki tic visam ko tiem saka un ir pārāk slinki, lai pārbaudītu, kas no tā vispār ir patiesība.

Iemesls šī gadsimta cilvēku degradēšanai, manuprāt, ir tehnoloģiju attīstība. Mūsdienās lielu daļu cilvēku darbus ir aizvietojušas tehnoloģijas. Cilvēki ir pieraduši, ka visu dara viņu vietā. Mūsdienās pat uz veikalu nav jāiet, jo visu var pasūtīt internetā. Tehnoloģijas ir ļoti spēcīgas un bīstamas lietas. Tās var gan uzlabot tavu dzīvi, gan sabojāt. Manuprāt, tehnoloģijas ir arī ietekmējušas cilvēku domāšanu. Šī gadsimta paaudze ir pieradusi iegūt visu uz reizu, tapēc arī daudzi neko nesasniedz, jo domā, ka panākumi arī uzreiz būs.

Secinājumos vēlos teikt, ka man un citiem ir jāsāk patiešām ieraudzīt, saklausīt un izprast savu gadsimtu. Ir jāsāk saprast, ka mums ir tik daudz iespēju un tās ir jāsāk izmantot. Ir jāveido pārmaiņas cilvēkos. Pasaule ir attīstījusies. Ir laiks cilvēkiem darīt to pašu, jo cilvēku prāts ir spēcīgāks par tehnoloģijām.

Atpakaļ uz sarakstu