Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.
Gadsimts, tas ir jāierauga, jāsaklausa un jāizprot, lai tajā justos un dzīvotu komfortabli. Katrs gadsimts ir pavisam savādāks un atšķirīgs no otra. Cilvēkam, kuram ir sanācis dzīvot divos gadsimtos ir īpaši jācenšas pielāgoties videi jaunajā gadsimtā, jo viss attīstas ļoti ātri.
Ieraudzīt, šis ir stiprs vārds. Gados vecāki cilvēki sapratīs to, kā tas ir – ieraudzīt. Cilvēki, kuri ir gājuši cauri nākoša gadsimta pārmaiņām. Viņi uz visu noskatās, kā viss strauji mainās, īpaši mūsu 21. gadsimtā. Vienmēr visu ieraudzīt un skatīties un to, kā viss mainās ir gan patīkami, gan nepatīkami, kā kuram cilvēkam. Īpaši mūsu 21. gadsimtā ir lietas, kuras mainās uz slikto pusi, kā piemēram – vērtības. Daudzi cilvēki vairs nenovērtē to, kas viņam ir tik ļoti, kā iepriekšējā gadsimtā, jeb tā saucamajos “deviņdesmitajos”.
Saklausīt ir svarīgi, jo ne katrs to spēj. Mūsu gadsimtā cilvēki bieži vien nesaklausa to, ko viņiem saka, lai viņiem būtu labāk. Liela daļa cilvēku necenšas saklausīt un dara visu nepārdomāti un pārgalvīgi. Mūsu gadsimts ir savādāks nekā iepriekšējais, jo nu tikai ir tā sākums un viss vēl ir priekšā, taču tas jau tagad ir radikāli mainijies un jaunatne vairs pat necenšas saklausīt savus vecākus, kuri tikai grib viņiem labu.
Pats galvenais, kas ir jāmāk ir izprast. Vienmēr ir cilvēki, kuri neizprot musu gadsimtu, kuri domā, ka daudzas lietas tiek veidotas un uztvertas pavisam nepareizi. Mūsdienu jaunieši uztver pilnīgi visu savādāk un ar vieglāku, vēsāku prātu. Jaunieši manuprāt pat īsti neizprot naudas vērtību, jo tagad pie tās ir vieglāk tikt un nu jau visiem jauniešiem viss ir. Tik ļoti daudz jaunu lietu attīstās, tiek ražots viss jauns, gudrāks un cilvēkam atvieglotāks, ko es saprotu. Taču, ir cilvēki, kuri vienkārši neizprot to un viņiem ir ļoti jacenšas šo visu jauno izprast. Arī literatūra vairs netiek tik ļoti daudz lasīta, kā agrāk. Tagad mūsu gadsimtā vairāk tiek apskatītas filmas un klausītas audiogrāmatas, tikai lai šis process būtu baudāmāks, nekā grāmatas lasīšana. Arī vienkāršs piemērs ir dators. Mūsu gadsimtā dzimušie to apgūst bez nekādas problēmas, taču vecāku gadu gājuma cilvēkiem to izprast ir daudz grūtāk.
Galu galā manas domas ir joprojām tādas, ka ir jāprot ieraudzīt, saklausīt un izprast savu gadsimtu, lai tajā justos ērti un saprastu kam kas ir vajadzīgs un kādēļ tas tiek darīts. Savs gadsimts ir jāciena un jacenšas to padarīt labāku, jo tu pats tajā dzīvo un gribēsi, lai arī tev viss vienmēr ir labi.