Pārspriedums ID 112

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Gadsimts ir ļoti garš laika posms, kurā var notikt neaprakstāmi daudz un dažādu notikumu. Mana paaudze ir tā pēdējā, kura ir pavadījusi laiku šajos abos gadsimtos. Tad, lūk, es vēlos ieraudzīt, saklausīt un izprast to.

Vēlos izprast, kāpēc cilvēki sevi sadala visdažādākajos slāņos, kur pazūd vienlīdzība? Pagātnē, tagadnē un nākotnē cilvēkus vienmēr iedalīs slāņos pēc to profesijas, radnieciskām saiknēm utt. Katrs esam ar kaut ko īpašs, bet kāds uzskata, ka ir īpašāks par pārējiem un var ar tiem manipulēt. Tas ļoti labi atspoguļojas grāmatā “Dzīvnieku ferma”, kur ir attēlota PSRS Josefa Staļina vadības laikā. Viens vadonis, kurš valda pār savu fermu un norīko pārējos fermas dzīvniekus. Tas pats ir arī ar mums! Vienmēr ir kāds augstāk sedošais, kurš dod tikai komandas, kas ir jāizpilda tiem, kas ir galvu zemāk. Cilvēki arī ir tie paši dzīvnieki, kas cīnās tikai par sevi.

Ne visi cilvēki ir tādi egoisti, mēdz gadīties arī labi un pretīm nākoši cilvēki. Šī gadsimta mūzikas grupa “Prāta Vētra” ir neaprakstāmi pozitīvs cilvēku kolektīvs, kas priecē mūsu acis. Kāpēc es iesaistīju tieši šo mūzikas grupu? Jo tas, ko es ieraudzīju grupas koncertā 2016. gadā mani pārsteidza un lika aizdomāties. Koncerts notika Liepājā, futbola stadionā “Daugava”. Tas bija vienīgais grupas koncerts tajā gadā un tas spēja savākt pilnu stadionu, kura ietilpa 30 tūkstoši cilvēku. Tas, manuprāt, ir kaut kas fenomenāls, ka tada grupa spēj tādos daudzumos sapūlcināt tautu vienā vietā un visiem likt izcili pavadīt laiku. Pēc tā koncerta es ieraudzīju to, ka mūsu mazā latviešu tauta var būt vienota, ja grib.

Taču ar gribasspēku vien nepietiek, ir vajadzīga arī rīcība. Šogad mūsu izcilajam rakstniekam Imantam Ziedonim ir 85 gadu jubileja. Pastāv tāda organizācija, kā fonds “Viegli”, kurš šogad, 3. maija izlaida dziesmu “Gods Dievam augstībā” par godu Imantam Ziedonim. Man arī bija tas gods piedalīties dziesmas ierakstīšanā un videoklipa filmēšanā, jo dziedu korī, kas tika uzaicināts palīdzēt. Filmēšanās laikā es izjutu un sadzirdēju to, cik ļoti daudz darba cilvēki ir iegūldījuši tajā, lai izdotos tik fantastisks mūzikas videoklips dziesmai “Gods Dievam augstībā”. Vārdus kompozīcijai sarakstīja neviens cits kā Imants Ziedonis, bet mūzika tika sarakstīta pateicoties grupas “Prāta Vētra” solistam Renāram Kauperam. Tas man likās pārsteidzoši, kā mūsdienu cilvēki cenšas atjaunot un iesaistīt pagaišā gadsimta dzeju gan dziesmās, gan izrādēs.

Gadsimts tik tiešām ir garš laika posms, kurā var paspēt izdarīt neaprakstāmi daudz labu un tautai, cilvēkiem patīkamu lietu. Es pats arī vēlos darīt apkārtējiem tikai to pašu labāko, lai arī mani atceras kā labu piemēru.

Atpakaļ uz sarakstu