Pārspriedums ID 121

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Šis gadsimts, manuprāt, izceļas visvairāk, jo tieši šis gadsimts sevī tur visvairāk attīstības cilvēku nākotnei. Šajā gadsimtā ir ļoti daudz, ko izprast, ieraudzīt un saklausīt. Lielākā daļa pasaules uzskata, ka šajā gadsimtā pasaule mainīsies pilnībā. Es uzskatu tieši tāpat, jo daudzas lietas mūsu gadsimtā ir spējīgas izmainīt pasauli.

Pirmkārt, mēs varam saklausīt, to ka pasaule ir kļuvusi daudz mazāka, bet tajā pašā laikā arī lielāka. Par to, ka mūsu pasaule ir palikusi mazāk šaubu nav, jo visi kontinenti ir atklāti. Toties ārpus mūsu Zemes stāv vesela galaktika, ko pētīt. Un šīs ziņas par mūsu galaktiku, padara mūsu skatu uz pasauli daudz plašāku. Cilvēki sapņo sastapt citplanētiešus un atrast līdzīgu planētu Zemei. Mani arī interesē šīs lietas, jo tas ir kaut kas pilnīgi jauns cilvēcei. Visu laiku tiek teikts, ka šajā gadsimtā mēs jau sāksim kolonizēt citas planētas. Piemēram, uz Marsu drīz tādas kompānijas kā “Spacex” un “NASA” aizsūtīs cilvēkus. Šis notikums varētu kļūt par šī gadsimta lielāko notikumu cilvēces vēsturē. Šādi stāsti patiešām liek man domāt, ka mūsu gadsimts ir vienreizējs.

Protams, šīs idejas par citu planētu kolonizēšanu nav iespējamas ar parastām mašīnām. Tāpēc mūsu gadsimts vēl izceļas ar to, ka varam redzēt ļoti augsti attīstītas tehnoloģijas. Mūsu gadsimta tehnoloģijas ir tik attīstītas, ka spējam mainīt mūsu pasaules dabu un arī cilvēka dabu. Jau tagad mūsu gadsimtā cilvēki var klonēt cilvēkus. Vienīgi cilvēku klonēšana ir aizliegta, bet tas vismaz nav aizliedzis klonēt dzīvniekus. Piemēram, Dienvidkorejā labrotorijā var klonēt savu mirušo mājdzīvnieku par tūkstošiem eiro. Un tās nav tikai baumas, to var reali izdarīt jau šajā gadsimtā. Vēl var redzēt, ka šajā gadsimtā mūsu tehnoloģijas ļauj cilvēkiem daudz ātrāk un efektīvāk sazināties. Piemēram, ar interneta palīdzību mēs varam sazināties ar jebkuru cilvēku no jebkuras pasaules malas.

Vissarežģītākais, manuprāt, ir izprast šo gadsimtu, jo šis gadsimts ir tiko sācies. Mēs vēl neesam arī pilnībā saliedējuši visu pasauli. Cilvēki nav spējuši mainīties, mēs vēl joprojām turam naidu un dusmas par viens otru. Protams, šis periods vēl skaitās, kā miera periods, jo nav uzsākts, kāds ļoti liels globāls konflikts. Taču ir grūti tā teikt par cik arvien vairāk un vairāk uz pasaules sākas strīdi un nesaprašanās savā starpā ar citām valstīm. Mūsu gadsimts ir ļoti sarežģīts tādā ziņā, ka nevar saprast, to vai mēs attīstīsimies, vai iznīcināsim mūsu sasniegto, sākot Trešo Pasaules karu.

Es personīgi ceru, ka pasaule spēs šajā gadsimtā apvienoties un saglabāt katras valsts identitāti. Un ar saliedēšanos spēku, es ceru ka mēs spēsim atrisināt visas problēmas un padarīt sapņus par īstenību. Šis gadsimts ir tiešām krāsains. Galvenais ir tas, lai cilvēki spēj attīstīties un mācīties no vēstures kļūdām.

Atpakaļ uz sarakstu