Pārspriedums ID 124

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmatu lasīšana ir nodarbe, kuru bieži cilvēki izmanto, lai aizpildītu savu brīvo laiku. Ir cilvēki, kuri visu grāmatu izlasa vienas dienas laikā, ir tādi, kuri izlasa dažas lapaspuses dienā. Grāmatu lasīšana ir ļoti ieteicama visiem, gan jaunākiem gados, gan vecākiem, bet ne visiem tas tik ļoti interesē. Grāmatas spēj uzrunāt, radīt prieka sajūtu un pat iemācīt, kā pievarēt grūtas dzīves situācijas.

Katram cilvēkam ir kas tāds, kas viņu uzrunā. Filmas, grāmatas, paziņas, treneris – vislielākie un labākie uzrunātāji mūsdienās. Neviens cilvēks nav dzimis neko negribēdams, katrs kaut ko grib panākt savā dzīvē, cits vairāk, cits mazāk. Parasti, lai sasniegtu savu mērķi pietrūkst motivācija. Grāmatām piemīt tāda kā vara, kura spēj uzrunāt un piešķirt lietām jēgu. Piemēram, Rūdolfa Blaumaņa “Nāves Ēna”, cilvēkiem nācās lozēt, kurš paliks uz ledus blāķa un kurš kāps laivā un izdzīvos. Grāmata parāda, ka cilvēks mirst tikai vienu reizi, nav nozīmes cīnīties pret nāvi, jo no tā izbēgt nevar. Reizēm kad atrodies situācijā, kurā nezini ko iesākt, mēģini atcerēties kādu grāmatu un darīt to ko tajā darīja grāmatas varonis. Ne visas situācijas ir izbēgamas, tāpēc ir vajadzīga spēja samierināties.

Gandrīz visi ir nonākuši situācijā, no kuras var tikt ārā tikai ar lielu apņēmību. Alberta Bela romānā “Būris” ir tieši vispiemērotākā grāmata tiem, kuri nespēj saņemties un tikt galā ar kādu dzīves situāciju. Bērza kungs tika iespundēts būrī, kurš atradās mežā. Pilnībā izmisis, viņš saprata, ka izejas no būra nav. Viņš turpināja cīnīties. Bērzs ēda visu ko vien varēja atrast iekš būra. Pagāja laiks un Bērzs tika ārā no būra. Romāns iemāca, ka nekad nedrīkst padoties. Visām dzīves situācijām ir izeja, galvenais ir saglabāt mieru un cerēt uz to labāko. Romāns “Būris” iemāca, ka visiem stāstiem ir pozitīvs atrisinājums, tāpēc, saskaroties ar grūtu dzīves situāciju, tas pozitīvi jāatrisina pašam. Novēlot vai nodarot pāri citam jāuzmanās, lai neies lodzi pats sevi savā būrī. Grāmatās vienmēr ir kāds, kurš vēlēsies citam ieriebt, bet beigu beigās, tas cilvēks būs ieriebis pats sev.

Grāmatām ir tāda kā vara, tās spēj cilvēku ietekmēt tik ļoti, ka cilvēks pats to neapjauš. Ir svarīgi izprast grāmatas varu, lai tā palīdzētu un varētu pielietot situācijās, kurās tā ir nepieciešama. Vairāku grāmatu izlasīšana rezultējas ar lielāku pieredzi dzīvē un plašāku redzes loku. Jo vairāk grāmatas tiks izlasītas, jo lielāka vara tiks iegūta ar kurām var atrisināt visas dzīves problēmas.

Atpakaļ uz sarakstu