Pārspriedums ID 133

Grāmatu brīnumainā vara.

Es šo tematu saprotu, kā grāmatas spēju sevi pierādīt un parādīt sevi pasaulei. Lai grāmata aizrautu tai ir nepieciešams kaut, kas patiess un tai pat laikā kaut, kas nepatiess, lai tajā rastos, kas aizraujošs un interesants. Manā dzīvē grāmatas lielu lomu nespēlē, jo lai man iepatiktos tam ir jābūt kaut kam patiesi varenam, piemēram, man patīk, ka nekas nav samākslots, ka viss notiek pēc dzīves principiem, kaut kas tāds, kas pilns ar mīlestību, visu skaisto un visu ļauno. Ir divas grāmatas, kas mani ir aizrāvušas, taču pilnīgi nesaprotot, kas tajās ir tāds, kas man tik ļoti liek aizdomāties un tās grāmatas ir Džordža Orvela sarakstītā “Dzīvnieku ferma” un Alberta Bela sarakstītā grāmata “Būris”.

Džordža Orvela grāmatai “Dzīnieku ferma”, es dodu nomināciju grāmata ar brīnumainu varu. Kāpēc?! Tāpēc, ka šī grāmata, manuprāt, tik ļoti atspoguļo PSRS laiku, taču grāmatā cilvēkus attēlo dzīvnieki, kam, manuprāt, arī ir liela nozīme. Pēc manām domām cilvēkus attēlo dzīvnieki, jo dzīvnieki tik ļoti līdzinās mums cilvēkiem ar savu raksturu un dažkārt arī uzvedību, kas padara šo grāmatu interesantāku nekā tad, ja tā būtu ar cilvēkiem.

Alberta Bela grāmata “Būris” arī šī grāmata saņem manu nomināciju, jo ir mirkļi, kad šī grāmata atspoguļo mani. Mani šī grāmata aizrāva, tāpēc ka, manuprāt, jebkurš no mums sevī veido būri, tai skaitā arī es. Manī ir būris, kas neļauj pārkāpt saviem principiem, kas ne vienmēr ļauj domāt pareizās domas. Vienu būra režģi es salauzu, es pārkāpu savas bailes no augstuma biju Liepājas izklaides parkā “Tarzāns”. Lai arī grāmata nav no jaunajām, tā tomēr atspoguļo mūsdienu dzīvi un cilvēkus, kas kaut kādā ziņā ir ieslēguši sevi būros. Kaut kādam būrim, taču ir jābūt, bet tur jau mums pašiem jāizlemj kāds tas būris būs, labs vai slikts un cik ilgi grasāmies sevi tajā noturēt.

Pieļauju, ka ja rakstniekam ir vismaz viena interesanta grāmata, tā tad viņam to ir un būs vēl. Drīz ķeršos klāt Džordža Orvela grāmatai “1984”, kas mani tajā sagaida nav pilnīgi nemazāko priekštatu, bet ticu, ka tā mani aizraus. Tad nu tiem kam patīk tas patiesums kopā ar kaut ko neparastu iesaku izlasīt “Dzīnieku fermu” un “Būri”, vajadzētu patikt.

Atpakaļ uz sarakstu