Pārspriedums ID 145

“Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi.” (I. Ziedonis)

Cilvēki mūsdienās ir ļoti dažādi. Citi ir atklāti, citi noslēgušies sevī, citi ļoti sirds dziļi.

Man patīk komunicēt un saistīt dzīvi ar sirds dziļiem cilvēkiem, jo šie cilvēki ir labsirdīgi, nevēl citiem ļaunu un ir pozitīvi. Visbiežāk šādus cilvēkus, manuprāt, var sastapt valsts svētkos, piemēram, “Dziesmu un Deju” svētkos. Šajos svētkos ierodas un piedalās cilvēki, kuriem rūp sava valsts un tās nākotne. Viņi ar visu savu sirdi un dvēseli apmeklē šos pasākumus. Sirds dziļi cilvēki stāsta par savu dzīvi tik emocionāli, ka klausītāju sirdis tiek aizkustinātas. Taču, ja paveras apkārt, tad var pamanīt arī tādus cilvēkus, kuri ir klusi un neizrāda savas emocijas uz āru.

Šādi cilvēki bieži vien ir noslēgušies sevī. Arī man pienāk dienas, kad nevēlos runāt un stāstīt par sevi citiem. Gribas labāk paklusēt. Tad es saprotu, ka apkārtējie novēršas no manis, jo sabiedrībai nepatīk klusi cilvēki. Tā vien liekas, ka klusie cilvēki pie sevis domā, ko sliktu. Viņi liekas negatīvi, tāpēc vairums cilvēku izvairās no šādiem cilvēkiem. Tāpēc es saņemu sevi rokās un cenšos būt pozitīva, runāties vairāk ar citiem, iepazīt jaunus cilvēkus utt.

Pēc dabas esmu atklāts cilvēks. Manuprāt, būt atklātam cilvēkam ir vieglāk. Ir vieglāk komunicēt ar citiem, vieglāk iejusties jaunās un svešās kompānijās. Protams, ir vairums cilvēku, kuri ir pārāk atklāti. Mēdz būt skarbi. Bez pārmetumiem runāt par skarbo dzīves patiesību. Kā Regīnas Ezeres romānā “Aka”, kur Lauras mamma nekaunoties pateica, ka Laura ir vainīga pie tā, ka viņas vīrs ir nonācis cietumā. Taču dzīvē reiz vajag arī saskatīt tās patieso pusi, kas nemēdz būt tik pozitīva un skaista. Atklāsme mūsdienās ir retums, tāpēc bieži tiek samelots par lietām, par kurām mums ir bail runāt un atklāt apkārtējajiem.

Pēc manām domām, mums katram ir jābūt tādiem, kādi mēs esam. Dzīve mums dod daudz pārbaudījumus, ar kuriem mums pašiem ir jātiek galā. Dziļi sirdī katram no mums mīt mīlestība, rūpes un maigums, kuru paši izvēlamies, kad un kam izpaust. Es vienmēr dziļi sirdī būšu labs cilvēks!

Atpakaļ uz sarakstu