Pārspriedums ID 150

Grāmatu brīnumainā vara.

Kas ir grāmata? Kaut kas tāds, kas iet ar mums pa dzīvi, no laika kad mēs vel neēsam piedzimuši līdz pašai nāvei. No sākuma ar grāmatu mūs iepazistina māte, lasot pasakas, lai mēs ātrak aizmigtu. Vēlak mēs paši mācamies lasit, visu skolas dzīvi grāmata ir ar mums blakus ka draugs un palīgs. Ari universitāte un talākaja dzīve mēs esam saistīti ar gramatu.

Grāmata ir objekts, kas satur sevi informaciju, kas dod mums kaut ko jaunu. Tas kada veida mēs visu to jaunu saņemsim ir atkarīgs no grāmatu autora. Piemēram, bernība no grāmatas ar skaistiem atteliem, šo gramatu saucam par ābeci, mēs mācamies burtus un vēlak lāsit. Viena no manam miļakam bērnibas grāmatam, kas palidzeja man iemācities man ko jaunu, ir Imanta Ziedoņa gramata “Krāsainas pasakas”. Ši grāmata caur interesantiem stāstiem palīdz bērnam iemācities krāsas. Bērniba mums ir daudz gramatu, bet lielako ties tās lāsa mums māte.

Kad mēs paši iemācamies lāsit gramatas, mūs rodas iespēja atver sev jaunu un brinišķiģu jūtu pasauli, jo grāmata nes sevi ne tikai svarīgu informāciju bet atver mums jaunu jūtu pasauli un dod iespeju attistīt izteli. Lāsot mēs kopa ar galvenu varoni varam izjūst ko tādu, ko parasta dzīve mums nesanaks izjust. Piemēram, Reģines Ezeres romāns “Aka” ļauj izjus grūtu sievietes izvēli. Man šis romans lika aizdomāties par dzīvi, deva jaunas emocijas. Ar ši romana palidzību es kļuvu nedaudz pieaugusi.

Daži cilvēki gramatas izvēlas pēc nosaukuma, bet ir gadijumi kad grāmata mūs mēģina mānit. Ekziperi pasaka “Mazais Princis”, liekas grāmata bērniem, pasaka par mazo zenu kas ceļoja pa planetam. Bet ši pasaka nes dziļu jēgu, kuru bērns nevares saprast. Manuprāt, šo gramatu jaizlasa visie pieaugušiem cilvēkiem, kuri neprot mīlet un nevar atrast savu dzīves jegu. Jo jega ir sikumos.

Gudru cilvēku padara daudzas lietas un viena no tām ir grāmata. Jo vairak cilvēks izlāsa sava dzīve jo gudrāks tās ir. Cilvēks, kurš neizlāsija sava dzīve nevienu gramatu, nevar pilniba izjūs dzīvi. Tāds cilvēks nevar parzīnāt visas savas emocijas un jūtas, viņš nezīn cik dzīve var būt daudzveidiga un skaista. Es gribētu piesaukt cilvēkus lāsit, lai attistīties pašam un attistīt savu jūtu pasauli, jo grāmata ir brinums, kas ir atverts visiem cilvēkiem.

Atpakaļ uz sarakstu