Pārspriedums ID 151

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmatas ir ļoti universāla lieta. Kāds tās lasa lai atrast sevī motivāciju, kāds lai uzspildītu savu zināšanas krājumu, bet kāds vienkāši lai pavadītu savu brīvo laiku. Visus šos cilvēkus apvieno tas, ka viņi grib pārdzīvot jaunas emocijas lasot grāmātas.

Es lasot grāmatas varu pilnīgi pazaudēt laika gaitu, lasot interesantus stastus. Grāmatas māca cilvēkus būt līdzjutīgiem, lasot grāmatas cilvēki sāk pārdzivot par galveniem varoņiem. Kā arī filmas var ļoti ietekmēt cilvēku. “Es nesen esmu” noskatijies Renāra Vimbas filmu “Es esmu šeit” kur garvenā varone Raija tika bezizejas situācija kad nomira viņas vecmāte un viņa ar savu brāli palika vieni bez naudas un ar bīstamību ka Raijas brāli paņems bērnunamā. Šī filma man lika aizdomāties kā jeb kurā situācijā tava dzīve var pilnībā mainīties.

Grāmatas var ļoti stipri ietekmēt tavu nākotni un sapratni kā ir jādzīvo. Es esmu lasijis slavenā futbolista Zlatana Ibrahinoviča autobiogrāfiju kurā vins stāstija par savu grūto bernību kad viņam vajadzēja jau no pašas bērnības sākt pelnīt naudu lai izdzīvotu bēt vinš nepadevās un ar cerību katru dienu staigaja uz treniņiem. Galu galā kād viņš pieauga viņš kļuva par labāko Zviedrijas futbolistu un kļuva slavens visā pasaulē. Šī autobiografija motivē mani iet pēc saviem sapņiem, nebaidīties no grūtā darba un nekad nepalaist rokas.

Vēl ir tāds žans kā pasakas kuras lasot var atgriezties bērnībā. Es esmu izlasijis franču rakstnieka pasaku “Mazais princis” kur galvenais varonis ceļoja pa zvaigznēm un pasaulēm uzzinot kā tur dzīvo citi cilvēki. Lasot šo grāmatu es apstragējos no savām ikdieniškām problēmām un jutos ka mazs bērns.

Novēlu katram cilvēkam atrast savu mīļāko grāmatu kuru lasot vinš izjutīs pavisam jaunas emocijas un novēlu neaizmirst kā grāmatām piemīt brīnumainā vara kuru ir jāatklāj.

Atpakaļ uz sarakstu