Pārspriedums ID 155

Grāmatu brīnumainā vara.

Mūsdienās cilvēki lielu uzmanību veltī tehnoloģijām un to attīstībai un pavisam aizmirsuši par grāmatas eksistenci un tās varenību. Cilvēki kuri nelasa ir roboti kurus piespiež darīt darbu, tie kuri lasa un var kontrolēt tos cilvēkus. Viņiem ir vara! Grāmatas padara cilvēkus gudrākus un tad tie spēj domāt ar savu galvu un veidot savus secinājumus.

Lasot grāmatas cilvēks attīstās, jau no saviem laikiem; tas kurš lasīja un pārzina grāmatas bija varens un tam cilvēkam bija vara un to viņš varēja izmantot savā labā. Tie kuri bija bagāti varēja mācīties lasīt , bet pārējie tā arī palika nezinoši, tikai strādādami melnu darbu. Vēsturē veidojās pavisam savādāk nekā tagad. Mūsdienās visiem cilvēkiem viss ir un viņi pat to neizmanto. Grāmatu pasaule ir varena, pat tehnoloģijās ir grāmatas. Šo varenību var salīdzināt ar E. Virzas eposu “Lāčplēsis”, jo eposā bija stāstīts par Lāčplēša varenību un cik tas ir nozīmīgs valstīj; tāpat arī ar grāmatām.

Sākot lasīt grāmatas cilvēks attīstās. Plusu ir nemitīgi daudz, piemēram, attīstās domāšana, paveras skats uz kaut ko labāku, vārdu krājums ir liels un jau būs ar ko parunāt ar cilvēkiem kuri likas neinteresanti. Grāmatas brīnumainā veidā padara cilvēku gudrāku un paver acis, un iespējas. Tagad cilvēks ir gudrs un varens, var veidot savu nākotni ar gramatas palīdzību, nevis ar spēka palīdzību.

Tehnoloģijas ar katru dienu attīstās un tās aizvieto cilvēkus dažādās jomās, kā darbnīcās, filmas izveidē, rakstīšanā. Grāmatas tik ir daudz, ka jau tās neveido, bet raksta tās e - grāmatās. Tās ir grāmatas internetā kuras var atrastas dažās minūtēs un nav vajadzības iet uz bibliotēku vai pirkt grāmatu veikalā. Mūsdienās viss ir datorizēts un cilvēkiem nav vajadzības pūlēties, bet ja kaut kas notiek! Ja tehnoloģija salūzt pēkšņi! Tad tie cilvēki kuri visu laiku bija atkarīgi no tehnoloģijas nevarēs izdzīvot.

Grāmatas ir ļoti nozīmīgas mūsu dzīvē, jo tās māca mūs mīlēt, sajust emocijas, intrigu, kā ir pareizi jādzīvo šajā grūtaja pasaulē un nav svarīgi kā tu izskaties, bet galvenais ir kas tev ir galvā, un kas tev ir sirdī. To visu dara grāmatas kuras cilvēks lasa. Nav svarīgi ko cilvēks lasa, galvenais ir, ka vispār lasa. Mūsdienu pasaule ir grūta un tikai attīstoties var kaut ko sasniegt. Sasniegumu var gūt tikai lasot, jo lasīšana un grāmatas tā ir liela vara.

Atpakaļ uz sarakstu