Pārspriedums ID 161

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Cilvēkiem mūsdienās ir iedotās daudz iespēju lai ieraudzītu, saklausītu un izprastu savu gadsimtu, un literatūrau un citi kultūras līdzekļi viņiem palīdz, lai to izdarītu.

Pirmkārt, literatūra, mūzika un kino palīdz izjūt atšķirību starp iepriekšejo un šī gadsimtu. Paskatoties 20. gadsimta filmu, un musdienu filmu, var redzēt atšķirību uzrakstīta sižeta, ainavam kur tiek filmēta filma, un vispār kopumā filmas atšķirās. Runājot par mūziku tur nav tik liela atšķirība, bet es domāju, ka cilvēki kuri dzīvo 21. gadsimta var lepoties, ka tieši šajā laika mūzika aizgāja ļoti tālu un priekšu un ir interesantāka un skaistāka, un to ir patīkami klausīties. Pat Latvija, mūzika ir ļoti attistījusies 20. gadsimta laikos gandrīz visi klausījas Raimonda Paula dziesmas, bet tagad klausās Latvijas grupas Musiqq dziesmas.

Otrkārt, kultūra palīdz cilvēkiem izprast savu gadsimtu. 21. gadsimta kultūra, var redzēt ari to kas bija senos laikos, jo es domāju, ka kultūra nepazūd, bet viņa attistās un pilnveidojas, to var redzēt, kur ir kādas tradīcijas tas nemainās un paliek, bet radās jaunas tradicijas jaunie svētki. Par kultūru mēs varam nosaukt arī Valsts kulturmantojumus, tas ir skaistās vietas kuras iekļautas UNESCO mantojuma, un katrs cilvēks var lepoties ar tam, un tie palīdz izprast viņa gadsimta kultūru.

Treškārt, lai cilvēks izprastu savu gadsimtu vajag lai viņš pats to gribētu, ja viņam būs gribēšana tad viņš vienkarši redzēs to atšķirību un tāpēc labāk izpratīs savu gadsimtu. Kā arī apkartēja vide un cilvēki kuri ir apkārt palīdzes viens otram izprast. Stāstot viens otrām kādus kultūras faktus vai kaut ko jaunu cilvēks varēs uzzināt jaunus cilvēkus, bet katrs cilvēks mūsu pasaulē ir individuāls, tāpēc tieši tāda veida var izprast savu gadsimtu. Katrs cilvēks veido savu priekštatu par savu gadsimtu, un katrs to dara sev piemērotāka veida.

Katram cilvēkam vajag caur kino ieraudzīt savu gadsimtu, caur mūziku saklausīt un caur kultūru un tradīcijam izprast. Tas ir svarīgi, jo neizdarot to cilvēkam būs grūti dzīvot sabiedrība, viņš nesapratīs sev apkārtējos cilvēkus un tas ir ļoti slikti ja tādi cilvēki ir sabiedrība viņi var slikti ietekmēt apkart esošos cilvēkus.

Atpakaļ uz sarakstu