Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.
Šī tēma ir aktuāla, jo mūsu gadsimtā vajag daudz kā ieraudzīt un saklausīt. Mūsdienās, ļoti strauji attīstās visa pasaule, piemēram, tehnologijas, sliktas vielas, kas var izraisīt atkarību. Pateicoties televizoram un internetam, mēs varam ieraudzīt, saklausīt un izprast mūsu gadsimtu. Es uzskatu, ka katram cilvēkam jāzin, kas notiek mūsu gadsimtā, lai analizētu, rast atbildes uz daudziem jautājumiem, un zinātu kā rīkoties tālāk.
Mūsu gadsimtā, notiek ļoti daudz bīstamu un svarīgu lietu, kas var ietekmēt mūsu nākamās paaudzes. Daudz pusaudžu lieto narkotikas, jo tās ir visur, bērns sēžot internetā var saskarties ar narkotikām, jo tās reklamē, bet viņš nezin kādas sekas tās izraisa. Bērnam jau no pusaudža gadiem vajag būt informētam, censties ieraudzīt, saklausīt un izprast, kāpēc cilvēki to dara, kādas sekas tās izraisa, un tad viņiem būs vieglāk dzīvot, jo būs informēti par to.
Mūsdienās ļoti strauji attīstās tehnologijas, notiek robotu cīņas, ir daudz izveidoto “gudro māju”, kur var ar māju sarunāties, un viņa darīs visu ko cilvēks pateiks. Daudz robotu strādā cilvēku vietā, drīzumā, cilvēki var palikt bez darba, jo robotiem nevajag maksāt, viņi strādā ātrāk un labāk. Mūsu gadsimts atstās lielu nospiedumu vēsturē, jo ir uzsākts eksperiments, un Ilon Masks grib aizsūtīt cilvēkus uz marsu, lai viņi tur sāktu apdzīvoties un veidotu jaunu zemi, kur cilvēki varētu dzīvot.
Attīstoties tehnologijām, daudzi aizmirsa par garīga attīstīšanos, jo visur var redzēt, kad tiek izveidots kaut kas jauns, bet es jau sen nebiju redzējis, lai kaut kur parādās kāda rakstnieka vārds un uzvārds, tagad viss ir attēlots kino, bet grāmatas mūsdienās reti kurš raksta, piemēram, stāstus, pasakas, dzejas. Manuprāt cilvēki skatīdamies filmu nevar attīstīt sevi garīgi, jo lasot grāmatas cilvēks var papildināt savu vārdu krājumu, iztēloties kā izskatās dažādi notikumi, bet kino ļauj cilvēkam sajust jaunas emocijas, kas, protams, arī nav slikti, bet grāmatas lasīt ir daudz lietderīgāk. Cilvēkiem mainās dzīves uzskati, jo mūsdienās, ja sarunāsies jaunietis ap 20 gadiem un pieaugušais vīrs ap 50 gadiem, viņi nesapratīs viens otru, jo dzīvoja dažādos laikos, un 20. gadsimta cilvēkam vērtības būs pavisam citas salīdzinot ar 21 gadsimta cilvēkiem.
Nobeigumā varu uzrakstīt, ka mūsdienās dzīvot ir daudz vieglāk, bet ir grūtāk izprast mūsu gadsimtu, jo vērtības cilvēkiem mainās, pasaule ļoti ātri attīstās, un tajā pašā laikā mainās. Dzīvot ir vieglāk, jo cilvēkiem ir pieeja pie interneta, un viņi var uzzināt visu ko vien vēlas, un zināt kas notiek pasaulē.