Pārspriedums ID 163

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mans dzīves posms sākās ar 20. gadsimtu, jo piedzimu 1999. gadā, taču tie bija pavisam mazi procenti no manas dzīves, tāpēc savu lielāko un ilgāko dzīves daļu pavadu 21. gadsimtā. Šis gadsimts ir ļoti izmainījies un ir atšķirīgs no iepriekšējā, jo ir ļoti attīstījušās tehnoloģijas, dzīves uzskati, vērtības.

Ieraudzīt kāds ir 21. gadsimts mēs varam palīdzībā ar tehnoloģijām, piemēram: kinostudijām, filmām, datoriem, planšetdatoriem. Šajās vietās un ierīcēs mēs varam noskatīties dažādas filmas par mūsu gadsimtu. Gribu pieminēt sava gadsimta vienu filmu, kuras režisors ir Renārs Vimba. Filmas nosaukums ir “Es esmu šeit”. Mūsdienās jauniešiem ir daudz problēmu un viņi nezina kā ar tām tikt galā. Tieši šajā filmā režisors atspoguļo pusaudža dzīvi, kā meitene Raja tiek galā ar problēmām, kuras ir izveidojusi dzīve. Viena no problēmām galvenajai varonei bija, ka viņu ir pametusi māte un dzīvo ārzemēs, kurai ir sava ģimene. Otra problēma ir tāda, ka Rajai ir nomirusi vecmāte, kura bija vienīgā, kas varēja palīdzēt Rajai un viņas mazajam brālim. Raja negribēja atstāt brāli vienu bērnunamā, tāpēc viņai vajadzēja ar savām rokām aprakt vecmāti. Mūsdienās un 21. gadsimtā tādu problēmu ir daudz, kad māte pamet savus bērnus un atstāj viņus vienus, tādā veidā mēs varam ieraudzīt, kāds ir mūsu gadsimts.

Mūsu gadsimts ir ļoti īpatnējs, jo varam ņemt vērā kāda dzīve bija iepriekšējā gadsimtā un veikt uzlabojumus, lai dzīvot būtu labāk un mierīgāk. Visu varam saklausīt un uzzināt no saviem senčiem, kuri var salīdzināt pagātni un tagatni. Es domāju, ka mūsu gadsimtu vajag pasargāt no kariem, tā lai Latvija un pārējās valstis būtu neatkarīgas un brīvas no citām. Mēs varam ņemt vērā Andreja Pumpura eposu – “Lāčplēsis”, kur Lāčplēsis cīnījās par brīvību un neatkarību ar tumšo bruņinieku, kura tēls tika izmantots kā Vācijas valsts. Tādā veidā mums vajag ņemt piemēru no Lāčplēša un pasargāt savas zemes no ienaidniekiem un cīņām, jo mūsdienās ir ļoti daudz domstarpību starp lielajām valstīm, kā Krievija, ASV, Japāna, kuras nevar sadalīt sev pieejamās un citu valstu teritorijas, tāpēc izraisa nemierus, lūk, tāds ir mūsu gadsimts.

Man liekas, ka izprast mūsu gadsimtu ir pats grūtākais, jo vairāki cilvēki uzskata vienu, taču citiem cilvēkiem ir savs viedoklis par 21. gadsimtu, taču attīstījoties tehnoloģijām var saprast, ka šis gadsimts būs saistīts ar tehnoloģijām arī nākotnē.

Manuprāt, mans gadsimts ir pats labākais, jo man ir daudz iespēju un daudz tehnoloģiju, ar kuru palīdzību varēs dzīvot ilgus gadus, jo dzīve iet uz priekšu un viss attīstās, visa pasaule uzņem nākamo ātrumu un tiecas uz labāku dzīvi. Mana vērtība ir Latvija un es gribu dzīvot, nevis vienkārši eksistēt šajā laika posmā.

Atpakaļ uz sarakstu