Pārspriedums ID 17

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmatas tiešām ir ar brīnumainu varu. Tās izglīto un padara cilvēkus gudrākus. Tās mums pastāsta simtiem gadu vecus stāstus.

Tākā mēs dzīvojam 21. gs, grāmatas jauniešu vidū nebūt nav populāras. Datorspēles ir ņēmušas virsroku, tā pat kā seriāli un filmas. Mūsdienu jaunieši labāk izvēlās noskatīties filmu kino, ne lasīt grāmatu, jo filma kā minimums ir tikai divu stundu gara. Grāmatas prasa ilgāku laiku. Skatoties filmu, viss jau ir tev acu priekšā. Tikai sēdi un skaties. Taču lasot grāmatu, tu ļaujies savai iztēlei. Lasot, tu itkā stāstu izdzīvo pats. Viss ir tava prāta robežās. Vēl grāmatas ir lielisks vēstures avots. Grāmatas mums spēj pastāstīt pagātnes notikumus. Kā piemēram Andras Manfeldes sarakstītā grāmata “Virsnieku sievas”, kura tika nominēta “Gada balva 2018”. Šī grāmata stāsta par to, kā kādreiz dzīvoja virsnieku sievas, bet kā parastās sievietes. Virsnieku sievas bija kā kundzes, kuras ieguva ko vien vēlējās, viņām nebija jāstrādā, jo par viņām gādāja vīri. Turpretī parastās sievietes cīnījās par izdzīvošanu. Stāvēja garās rindās, ar taloniem, lai tikai dabūtu maizi vai pienu. Grāmatā ir aprakstīts, kā tajā laikā izskatījās Liepāja, kas ir visnotaļ interesanti, man kā Liepājniecei. Grāmatās mēs varam rast atbildes gandrīz, ja ne pat uz visiem jautājumiem, kas mun varētu rasties. Grāmatas ir mūsu mūžīgā enciklopēdija, mūsu dārgums. Grāmatas mūs padara stiprākus. Ja nav neviens ar ko parunāt, kurš varētu uzklausīt, atbilde varētu būt grāmata. Grāmatas ir neskaitāmi daudz un par neskaitāmi daudz tematiem. Ir tikai jāspēj atrast tā īstā. Brīžiem liekas, ka sliktāk vairs nevar būt, tomēr paņemot to īsto grāmatu, liekas, viss atkal būs labi. Grāmatas tevi gaida kā sens draugs. Tās spēj uzmundrināt brīžos, kad kāds cits to nespēj. Tomēr arvien mazāk cilvēku to saprot. Un ir skumji uz to noskatīties. Īpaši uz jaunāko paaudzi. Manuprāt ir savīgi bērniem, jau maziem būdami, iemācīt pareizu attieksmi pret grāmatām. Es personīgi grāmatas lasīt sāku no piecu gadu vecuma. Man grāmatas vienmēr ir interesējušas, un grāmatu plaukti vienmēr ir bijuši piepildīti ar grāmatām. Grāmatas ir labs veids kā aizmukt no ikdienas steigas un pabūt pašam ar sevi. Rast kādu atbildi uz sen uzdotu jautājumu, vai vienkārši izbaudīt. Grāmatas spēj ietekmēt mūsu domāšanu. Mainīt mūsu redzējumu uz dzīvi. Tieši tāpēc tās ir tik varenas.

Grāmatu ir ļoti daudz. Par jebkuru tēmu. Tikai vajag atvērt acis. Grāmatas spēj mainīt cilvēka dzīvi. Tās mūs padara gudrākus un spēcīgākus. Tās liek pamatus mūsu zināšanām un izaugsmei.

Atpakaļ uz sarakstu