Pārspriedums ID 171

“Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi”

Mūsdienās visi domā tikai par sevi, bet reti kurš domā par citiem. Es uzskatu, ka šī tēma ir ļoti svarīga, jo tā var vienot mūsu sabiedrību.

Ir mūsdienās tādi cilvēki, kuri dzīvo ne dēļ sevīm, bet deļ citiem. Viņi palīdz cilvēkiem kuri ir nabadzīgi, slimi vai arī kādas tragēdijas cietuši. Es uzskatu, ka Konstantīns Habenskis ir cilvēks ar ļoti dziļu sirdī, jo 2008. gadā nomira no vēža viņa sieva un pēc šīs nāves sākas viņa jaunā dzīve. Konstantīns ir aktieris un rakstnieks, ka arī režisors. Pēc sievas nāves viņš atvēr labdarības fondu, kura cīņas un palīdz maziem bērniem pret “vēzi”, Konstantīns pēc sievas nāves pārdot skaistu un bagātu māju un pārbrauc dzīvot uz parastu dzīvokli, un visu iegutu naudu no mājas viņš ziedojā fondā. Vairākums savu ienākumu viņš ziedoja slimajiem bērniem, kas deva iespēju mazo bērnu dzīvej. Nesen skatijos interviju ar Konstantīnu, kur viņš pastāstija par savu fondu un viņš teica: “Tu, vari darīt visu, bet atceries par citiem, jo mūsu dzīve bumerangs.” Viņa fonds par 9 gadiem savāca vairāk nekā 50 milj amerikāņu dollaru, kas palīdzēja izglābt vairāk nekā 10000 bērnu.

Latvijas merogā cilvēku ar dziļu sirdi es nosauktu Helēnu Soldatjonoku, kas ir Daugavpils domes deputāts un arī Daugavpils Sarkanas krusta vadītājs. Es šo cilvēku zinu un varu pateikt, ka viņa atdos savu pēdējo maizes gabalu citiem. 2016. gadā viņa kļuva par Latvijas labāko sociālo darbinieku, tas ir liels gods, jo par nekā nedarīšanu tādu nomināciju nekad nedos. Helēna no savas kabatas palīdz vajadzīgiem, jo viņa saka tā: “Ja Tu dzīvo bezbēdīgi padalies ar bēdīgo.”

Bet manuprāt, mums visiem vajag būt ar dziļu sirdi. Katramn vajag atcerēties to, ka dzīve ir ļoti ātra, vienu dienu tev viss ir, rīt varbūt nebūs. Tikai kopā mēs varam uzlabot mūsu Pasauli. Ne tikai dzīvē ir cilvēki ar dziļu sirdi, bet arī literāros darbos A. Pumpura eposā “Lāčplēsis” tika stāstīts par Lāčplēsi, kurš ar savu spēku un bezbailīguma cīnijās par savu valsts. Tapēc šīm tēlam Latvijā ir nosauktas ielas, parki viņa vārdā. Šīs tēls dot iespēju un spēku savai tautai.

Tikai ja mēs būsim vienotī un labsirdīgi, mēs varesīm visi kļūst par labiem cilvēkiem. Palīdziet citiem, prasiet palīdzību tas nav kaunīgi.

Atpakaļ uz sarakstu