Pārspriedums ID 177

Grāmatu brīnumainā vara.

Grūti spriest, kāda būtu pasaule bez grāmatām. Vai cilvēki būtu tik pat gudri, vai viņi spētu kādam atklāties vai uzdrošināties darīt ko jaunu, vai spētu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi?

Grāmatas ir kaut kas neiedomājams, tām piemīt spēks, kuru nevar saskatīt. Tās pavisam noteikti ietekmē mūsu dzīvi. Lasot grāmatas mēs ne tikai kļūstam gudrāki valodas sfērā, mēs kļūstam viedāki. Mēs sastopamies ar dažādām dzīves situācijām, analizējam tās un mācamies, nemaz nesaskaroties ar tām realajā dzīvē.

Ne mazāk svarīgs fakts ir tas, ka grāmatām ir arī autori. Šīs personības ir cilvēki, kas rada šedevrus. Savukārt šie šedevri spēj ietekmēt katru no mums, spēj iedvesmot, uzrunāt, iedrošināt, pat atrast dzīves jēgu un atbildes uz sen uzdotiem jautājumiem. Tā arī mēs atrodam sev piemērotākās grāmatas.

Es varu apgalvot, ka es esmu atradusi sev piemērotāko grāmatu. Bija mirklis, kad man trūka motivācijas un gluži negaidīti man uzdāvināja Nika Vujačiče grāmatu “Dzīve bez robežām”. Lai gan sākotnēji tā neškita diez ko iedvesmojoša, es turpināju lasīt. Pamazām es sapratu, ka Niks Vujačičs ar šīs grāmatas palīdzību veic patiesi varenu darbu. Nē, viņš nestāsta savu dzīves stāstu, lai sagaidīt līdzjūtību no citiem, viņš ar tā palīdzību cenšas iedvesmot cilvēkus, likt tiem pārvērtēt savas iespējas un virzīties uz priekšu lai vai kas. “Uzdrošinies dzīvot neticami labu dzīvi”, tā N. Vujačičs uzrunā savas grāmatas lasītājus. Dzirdot šādus vārdus no cilvēka, kuram ir iedzimta slimība, tomēr redzot viņu bezgala laimīgu, tas liek aizdomāties, kas tad liedz man dzīvot bez robežām. Šī grāmata manā dzīvē parādījās tieši laikā un es ticu, ka katram no mums ir šāda grāmata, kas spēj uzrunāt.

Mēs varam sastapt daudz dažādu grāmatu – tādas, kas tika rakstītas balstoties uz vēsturiskiem faktiem, cilvēku dzīvesstāstiem, filozofiju, politiku vai fantastiku. Tā pat kā cilvēki arī grāmatas ir dažādas. Brīnumains šķiet fakts, ka katrs cilvēks var atrast grāmatu, kas uzrunās tieši viņu. Taču, nenoliedzami, viena grāmata spēj uzrunāt un iedvesmot vairākus cilvēkus.

Šeit arī slēpjas grāmatu brīnumainā vara. Tās ir kā neatklāti noslēpumi, kurus mēs sākam atklāt un iepazīt līdz ar pirmajām izlasītajām rindiņām.

Atpakaļ uz sarakstu