Pārspriedums ID 178

Grāmatu brīnumainā vara.

Mūsdienās arvien retāk cilvēki apmeklē bibliotēku un lasa grāmatas, it īpaši tas ir novērojams jauniešu vidū. Jaunieši dod priekšroku e- grāmatām vai filmām, kuras ir balstītas uz šo grāmatu.

Manuprāt, parunājoties ar cilvēku ir ļoti viegli pateikt vai konstatēt, vai šis cilvēks ikdienā lasa grāmatas. Grāmatām ir brīnumaina vara, tās spēj paplašināt cilvēka vārda krājumu, uzlabot domāšanas veidu, uzlabot spriešanas spējas, kā arī grāmatu lasīšana uzlabo lasīšanas prasmi. Es atceros kā man bērnībā vecāki teica: “Mazāk sēdi pie datora, labāk paņem izlasi grāmatu!” Es protams, to visu ignorēju un nemaz neapzinājos kāda vara piemīt grāmatām, tas ir neticami!

Ar cilvēku, kurš ikdienā vai savā brīvajā laikā lasa grāmatas ir daudz interesantāk sarunāties, jo kā jau iepriekš minēju, vieņiem ir savādāks domāšanas veids, tie spēj novērtēt situāciju no dažādiem “acu punktiem.” Dažreiz, kad cilvēks ir nonācis grūtā situācijā, viņš var no tās izkļūt balstoties uz izlasīto grāmatu galvenajiem varoņiem, padomājot kā rīkotos viņi šādā situācijā un pieņemt gala lēmumu.

Grāmatām ir arī savi plusi, kurus it īpaši novērtē vīrieši. Sievietēm vairāk patik vīrieši, kuri lasa grāmatas, jo ar tādiem runāt ir daudz interesantāk, viņi ir vairāk izglītotāki un spēj atrast sarunas tematu, kad vairs nav ideju par ko sarunāties.

Dodot priekšroku grāmatām nevis filmai tu sīkāk uzzini par notikumiem un to gaitu, jo filmās nevienmēr viss ir attēlots kā grāmatās. Grāmatās mēdz būt daudz notikumu, kuri nav attēloti filmā.

Grāmatu lasīšana ļoti noder un palīdz mācoties skolā vai kur citur, kur ir jāraksta domraksti, esejas, pārspriedumi vai jaizsaka savs viedoklis. Ja tu esi lasījis grāmatas vai to dari, tev ir vieglāk izdomāt tematu, tu zini kā darbam jaizskatās pareizi noformulētam, tu zini, kur ir jaliek atbilstošas pieturzīmes un garumzīmes.

Manuprāt, ikvienam būtu jaizdomājas par grāmatu lasīšanu, protams, ne katrs cilvēks saprot cik daudz laba dod grāmatu lasīšana. Arī es esmu apdomājis šo visu un esmu atsācis lasīt grāmatas savā brīvajā laikā. Ikvienam novēlu sākt vai atsākt lasīt grāmatas, jo tās tik ļoti maina skatu uz dzīvi!

Atpakaļ uz sarakstu