Grāmatu brīnumainā vara
Grāmata ir ļoti plašs jēdziens, grāmatas visbiežāk raksturojas ar zinību krātuvi. Cilvēki bieži vien atbildes meklē grāmatās. Grāmatas nelasa visi, lielākā daļa vienkārši nesaprot to vērtību, kā arī nezina. Tajās bieži vien var atrast atbildes uz gandrīz jebkuru jautājumu, bet ne uz visiem. Savukārt grāmatas var teikt ir viena liela atbilde tavai dzīvei, jo tajā tu bieži vien spēj atrast risinājumu.
Vārda vara arī daudziem cilvēkiem ir svešs, cilvēks savā dzīvē nevar sasniegt pilnīgu varu, bet grāmatas to var dot tikai daļēji. Sabiedrība bieži vien nenovērtē grāmatas, daudziem tās liekas parasts papīrs, jo tās vienkārši nav lasījuši. Daudzi cilvēki grāmatas uzskata par lieku brīvā laika tērēšanu, bet kad jautā par ballītēm un citām nevajadzīgām aktivitātēm, tad cilvēkiem vairs nav ko piebilst. Caur grāmatām cilvēks var iegūt tikai daļu no varas, otra daļa ir paša dzīve, cik ļoti cilvēks pielieto iegūtās zināšanas. Nav neviena tāda cilvēka pasaulē kuram pieder vara, neviens to nekad nespēs iegūt, bet lasot grāmatas tu vari iegūt vismaz daļu no tās.
Grāmatas cilvēkam dod ļoti daudz, manuprāt vislabākā īpašība ir vārda krājums. Cilvēkiem bieži vien aptrūkstas vārdi īpašos brīžos, kad svarīga viņu nākotne, jo nav ko vairs pateikt. Cilvēka kuri lasa grāmatas ir daudz atvērtāki, bieži vien viņiem ir viegli atrast kopīgu valodu ar citiem. Darba intervijās ir bieži vien kad uzdot neloģiskus jautājumus, bet cilvēks stāv un klusē, tas tādos brīžos ir pavisam slikti. Esmu lasījis ļoti labu grāmatu, kuras autors ir Roberts Kijosaki “Bagātais tētis, nabagais tētis", grāmatā stāsta par diviem tēviem, kurš katrs savam dēlam māca kaut ko vajadzīgu. Bagātais tētis savam dēlam māca, ka ir daudz jālasa grāmatas un skola ir vajadzīga tikai priekš diploma, bet nabagais tētis iemāca tikai to, ka galvenais ir iegūt labas zināšanas skolā. Starp abiem tēviem ir ļoti liela atšķirība, jo katrs māca savādāk kā tikt pie varas un naudas.
Grāmatā vairāk ietekmēja zēnu psiholoģiju un loģisko domāšanu, kā viņi sāka izprast dzīvi un tās jēgu. Zēni vairāk sāka vispārīgi izprast kā pasaulē plūst nauda un kā to iegūt. Galvenā doma grāmatā bija par to, ka pasaulē ir daudz ne dažādu veidu kā iegūt varu. Pasaule vienmēr ir atvērta jaunām iespējām, tikai pašam viss ir jādomā, kā arī daudz jāmācās. Ne vienmēr skolēni ar augstāko izglītību kļūst par miljonāriem. Naudu pelnīt arī ir jāmāk, galvenais ir tas par ko tu domā. Šī grāmata ir piemērota visa vecuma cilvēkiem, jo dzīvē nekad nav par vēlu sākt mācīties, vēl vairāk lasīt un izglītoties.
Cilvēkam nekad nevajag beigt sapņot, sapņi piepildās, cilvēka prāts domājot par to, katru dienu nostāda sevi tā, lai būtu sapnim tuvāk. Vislaik ir jāmēģina, ir ļoti daudz jālasa, varu var iegūt ātri, bet tikpat ātri to tu vari pazaudēt. Lasot grāmatas cilvēks arvien vairāk iegūst spēka paveikt lietas, katra grāmata ir kā jauna iespēja realizēt savus sapņus, kā arī iegūt varu gan par sevi, gan citiem.