Pārspriedums ID 189

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Šis gadsimts priekš manis, priekš manas dzimtenes Latvijas un priekš 3 baltijas valstīm ir notikumiem bagāts. Latvijas kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija jau ir nosvinējušas savas 100 gades svētuks, taču Latvijai viss vēl ir priekšā.

Savos 18 gados es dzīvoju jau otro gadsimtu, tomēr neēsmu piedzīvojis ne Latvijas okupāciju, ne pasaules karu, bet man ir tas gods būt cilvēkam kurš ir dzīvojis divos gadsimtos.

Priekš Latvijas šis gadsims ir bijis notikumiem bagāts. Šogad Latvijas Republikai aprit 100 gadi jeb Latvija kā valsts pastāv gadsimtu. Šī gadsimta laikā Latvijas teritorijā ir notikušas dažādas pārmaiņas gan labā, gan sliktā nozīmē. Mūsu dzimtene ir bijusi okupēta, bet mūsu senči nekad nav padevušies un vienmēr ir atguvuši mūsu dzimteni, tā ir sava veida motivācija Latvijas jaunajai paaudzej. Šis gads ir Latvijas, simtgades gads, šogad norisinās daudz dažādu pasākumu, koncertu, sporta aktivitāšu un daudz kas cits tieši Latvijas Republikas svētkiem. Manuprāt vieni no lielākajiem, sirsnīgākajiem un skanīgākajiem svētkiem būs vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki, kuri norisināsies no 1. līdz 8. jūnijam Rīgā. Dziesmu un deja svētki, ir svētki kuri saliedē Latvijas iedzīvotājus neatkarīgi no vecuma, dzimuma un pat tautības, jo svētkos piedalās ārzemju kolektīvi kuros dejo no Latvijas izbraukuši pilsoņi.

Latvijas Republika šī gadsima laikā ir iestājusies Eiropas Savienības sastāva, līdz ar to Latvijas valsts iedzīvotājiem ir atvērušās daudz dažādu iespēju gan izglītības nozarē, gan darba vietu atrašana un saražotās preces izsūtīšanā. Protams ir arī sliktā puse liela daļa Latvijas pilsoņu pēdējo desmit gadu laikā ir pametusi savu dzimteni. Mana dzimtene ir piedzīvojusi valūtsas maiņu, “eiro” aizvietoja Latvijas Republikas ilgadējo naudas zīmi “Lats”. Valūtas maiņai ir divas puses, labā puse ir tajā, ka cilvēkiem braucot uz citām eiropas valstīmīm nav jāmai nauda uz citu valūtu, bet sliktā puse ir tajā ka Latvija sāk zaudēt savas nacionālās vērtības, jo “Lats” ir valūta kura pieder tikai Mūsu valstij Latvijai.

Mūsdienās ļoti strauji attīstās tehnoloģijas un tehnoloģijas sāk aizņemt lielu daļu laika mūsu dzīvē, un sanāk tā ka neatliek laika lai paskatīties pagātnes atmiņās, pasapņot par nākotni un pat dzīvojot tagadnē liekas ka cilvēki dzīvo nesaprotamā pasaulē. Manuprāt cilvēkiem vajadzētu būt saliedētākiem vienam ar otru un tad cilvēks patiešām spēs ieraudzīt, saklausīt un izprast savu īsto gadsimt, jo kā tu savātāk varēsi kaut ko izprast ja tu neatrodies uz savas zemes.

Atpakaļ uz sarakstu