Pārspriedums ID 191

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Latvija šajā gadsimtā ir ļoti daudz ko piedzīvojusi sākot ar neatkarības iegūšanu, beidzot ar 100 gadu svētkiem. Lielākā vērtība pasaulē ir brīvība, tā ir vislabākā īpašība kāda vien var būt. Vārds brīvība nozīme neatkarīga sajūta kas dod tev spēku, labsajūtu un patriotismu. Paskatoties uz senajiem, neaizmirstamajiem cīņu gadiem ir arī rūgtas atmiņas, cik daudz mūsu senči ir iegūldijuši lai mēs varētu justies šādi – piedzīvojot mūsu 100.

Esmu lepns ar savu tautu, ar saviem pazīstamajiem cilvēkiem, tuvininiekiem kas ir atdevuši savas dzīvības lai mēs varētu droši, ar smaidu sejā dzīvot kā tagad. Mūsdienās cilvēki neaizdomājas tik tālu lai saprastu kā tā tika iegūta, paslaik cilvēki visvairāk domā par mantiskājām vērtībām, dominē nauda, īpašumi, bet diemžēl mēs aizmirstam savu kūltūru, kas ir ļoti svarīga, es domāju to nevajadzētu aizmirst, bet uzturēt likt tai klāt un pilnveidot. Mēs esam bagāti ar savu kūltūru, tradīcijām, valodu un svētkiem, lai gan mēs esam pazaudējuši savu naudu Lats, šī nauda man bija ļoti svarīga, to bija ļoti grūti saprast ka tās vairs nebūs, tas man lika būt ļoti patriotiskam un būt lepnam par to.

Imants Ziedonis ir teicis, ka Latvija ir brīnumskaista zeme, bet skaistajam ir jāpalīdz parādities. Ar to mēs varam saprast, ko mēs no Latvijas netikai varam ņemt, bet dot. Katrs cilvēka vārds un darbs veido mūsu valsti. Katrs pasākums, kas ietver arī citas valstis, tas veido mūs starp citām valstīm, tas parāda kādi mēs esam citu acīs, ar ko mēs varam lepoties. Ņemot vērā mūsdienas ir attīstijušām, internets, ceļošana, tas ir labi bet ir arī jāsaprot to ka internetā tu arī parādi kāda ir tava leksikā, tauta un valsts. Runājot par ārzemēm ļoti liels daudzums cilvēku kas emigrē un arī ieceļo, bet saprast to ka arī ieceļojot cilvēkam ieceļo domas, idejas kuras mēs esam smēluši no citām valstīm. Es nedomāju, ka tas ir slikti, bet no vienas puses, ta mēs iegūstam daudz svešvārdu kas lēnām iznīcina mūsu latviešu valodu.

Esmu ļoti pateicīgs, ka varu piedzīvot šo Latvijas 100 gadu jubileju. Latvija ir spēcīga tauta, mums ir ļoti skaisti svētki ka Dziesmu un Deju svētki. Šie svētki man ir ļoti tuvi, jo esam jau piedalījies divos diesmu svētkos, nu jau šajā vasarā tie būs trešie. Esmu priecīgs, ka arī es spēju dot Latvijai ar savām dejām ražīgumu un godu. Svētki tā ir ļoti īpaša diena, kad mēs tauta varam sajust savu saliedētību un mīlestību. Dejojot es iegūstu laimi, labu garastāvokli, it īpaši dziesmu svētkos, kad apkārt virmo tauta, krāšņie tautu tērpi un gandarījums.

Latvija mūsu tautas zeme, lepojos ar to visvairāk, būdams vīrietis vēlos turpmākajā laikā aizstāvēt savu valsti un pasargāt to no nevēlamjiem. Katram šīs valsts patriotam ir pienākums aizsargāt to, lai arī būdami kopā to mēs varam.

Atpakaļ uz sarakstu