Pārspriedums ID 194

Grāmatu brīnumainā vara.

Pasaulē ir miljons grāmatas, katrām mājā ir savs arhīfs ar dažiem grāmatiem, arī ir pilsētas bibliotēka. Kurā cilvēks var paniemt tik daudz grāmatas, cik var salasīt.

Cilvēki arī nevar aizdomāties kada noderīga informācija ir jebkurā grāmata. Bernībā berni mācās lasīt. Vecāki pirk daudz pasakus, lai bērni zinātu, ka katrā stāstā, darbā ir varoņi, kuri māca lasitajus, kā rikoties un kā pareizi domāt grūtajā brīža. Jau no bernība bērniem vajag zināt, ka dzīve ir slikti un ļoti dusmīgi cilvēki, ka pasakas varoņi, piemēram, vilks un lapsa.

Vasarā es lasīju latviešu grāmatu, kurā bija loti daudz R. Blaumaņa daiļdarbus. Izlasot R. Blaumaņa novele “Raudupiete”, kurā sižeta ir nāve. Raudupiete dod priekšroku mīlestībai pret Kārli un ļauj Matīsiņam noslīkt akā, bet pati palika bez Kārli un bez Matīsiņa un pati nomira. Šita novele māca, ka vajag mīlēt savus bērnu, rupēties par viņiem, jo nevisiem sanaca dzimst bērnus. Manuprāt, cilvēkam, pirmkārt, ja ir bērni vajag domāt par viņiem un kad bērns ir laimīgs, tad var domāt par savu laime. Dievs viss redz un palīdz tev ar visiem grutībam. Vēl mazliet gribu pastastīt par drāmu “Indrāni”, kur ir paaudžu konflikts. Edvarts ar savu sievu Iievu apmanīja vecākus, lai iegūtu saimniecību. Drāma man parāda, to ka jebkurā gadīju nepieciešams cienīt, mīlēt savus vecākus. Jo vairāk, ja tie ir jau veci un vāji, jo viņi savus labākos dzīves gadus veltījuši bērniem.

Vēl skolā uz literatūras stundas mēs skatija un lasīja R. Ezeras romānu “Aka”, sižetā ir milēstības trijsturis, kur Laurai vajag izvelēties starp īstiem emocijām un jūtām un vīru, kurš atrodas cietumā. Laura satika Rūdolfu, viņš ir ārsts, atbraucis atvalinājumā atpūsties, bet Laurai ir divi bērni. Es pilnīģi sapratu Lauru viņi ir godīga sieva, bet, liekas, ka viņa nepareizi izdarija, ka pazaudēja savu laime. Manuprāt, Rič pati vainīgs, viņam bija skaista, rupīga, godīga sieva ar bērniem, bet viņš to pazaudēja un nevertēja. Tagad Laura varēja būt laimīga ar Rūdolfu, bet viņa izvēla Riču. Es domāju, vienmēr vajag darīt ta, ka grib sīrds, lai nenoželotu pec tam. Dažiem vispar nav cilvēkus, kuri var tev palīdzet un uzdavināt laime, skaistu dzīve, īstas jūtas. Kad tu satika tādu cilvēku, ar kuru viegli, patikami sazināties un parādas kaut kādas jūtas pret šitu cilvēku, tad tūri viņu ar abam rokam.

Izlasot iebkuru grāmatu var uzzināt daudz informāciju, kura nakotne tev var palīdzet. Nekad nav par vēlu lasīt grāmatas. Laiks jāizmanto lietderīgi, jo grāmatas arī papilda tavu vārdu krājumu.

Atpakaļ uz sarakstu