Grāmatu brīnumainā vara.
Ko es varu atrast grāmatā? Ko es varu atrast literatūrā? Vai ir nepieciešams lasīt? Ja es lasīšu dažādus darbus, kā man tas palidzēs dzivē? Kad atbildešu uz šiem jautājumiem, es saprotu, cik liela nozīme literatūra ir manā dzīvē. Vispirms ir nepieciešams daudz lasīt, jo dažādos darbos mēs uzzinām kaut ko jaunu un vajadzīgu. Bet, otrkārt, grāmatās – pasakās, stāstos, dzejoļos, novelēs – mēs sastopamies ar dažadiem varoņiem, kuri māca un pasārga mūs no bīstamām kļūdam.
Literārie varoņi, kuri dzīvo grāmatās, izdzīvo savu dzīvi vienā daiļdarbā. Un, kad mēs redzam, ko drīkst darīt, ko nedrīkst, kā pareizi rīkoties, kādu izvēli ir nepieciešams izdarīt, tad ir vieglāk dzīvot reālajā pasaulē. Man liekas, ka tas ir grāmatu brīnumainā vara! Piemēram, K. Skalbes “Pasakā par vērdiņu” mēs redzam nabago Ansi, kurš strādā pirtī. Sakumā mums ir ļoti žēl Ansi, jo viņš ļoti daudz strādā un ir nabadzīgs. Bet pēc tam, grāmatas beigās, kad Ansis atrada burvju vērdiņu un kļuva bagāts, mēs saprotam, ka viņš nekļuva laimīgs. K. Skalbe parāda lasītājiem, ka nauda - tā ir slikta lieta, ka materiālā bagatība – tas nav ceļš uz laimīgo dzīvi. Galvēna un visdārgākā bagātība ir veseli vecāki. Diemžēl Ansis to nepamanīja un aizmirsa māmiņu. Manuprāt, tas ir ļoti sāpīgi un bēdīgi. Es gribu pateikt paldies K. Skalbem par to, ka viņš apsargā mani no tādām bēdām. Es vienmēr domāju, ka laime ir naudā, ka, ja man būs daudz naudas, es būšu ļoti laimīga. Varu teikt, ka agrāk mana dvēsele dzīvoja Ansis, kurš vienmēr sapnoja kļūt vēl bagātāks. Bet tas bija pagātnē. Grāmata var mācīt. Tas ir grāmatu brīnumainā vara!
Šobrīd man ir cits elks. Kad es lasīju R. Blaumaņa noveli “Purva bridējs”, es atradu tādu tēlu, kurš iedvesmo mani, kuram es gribu būt līdzīga. Protams, tā ir Kristīne! Man ļoti patīk Kristīnes izskats, viņas iekšējā pasaule. Kristīne ir istabene un viņa ļoti stipri mīl Edgaru. Edgars bija ļoti impulsīvs, vieglpratīgs un viņš daudz dzer. Varu teikt, ka Edgars bija vissliktākais, visšausmīgākais variants Kristīnei, jo viņa ir ļoti glīta, čakla, labsirdīga, pieklājīga. Viņai bija iespēja kļūt par saimnieka sievu un aizmirst tādu vārdu kā nabadzība. Bet nē, Kristīnei galvā, sirdī un dvēselē dzīvo Edgars. Viņa ļoti stipri mīl, paīstam mīl. Kristīnei nav dusmu, viņai nav vajadzīga nauda. Es ļoti cenšos būt līdzīga viņai, jo gribu, lai mana dzīve būtu cienīga. Pozitīvs varonis šājā grāmatā iedvesmo mani. Nodērīgas domas katrā grāmatā – tas arī ir brīnumainā vara!
Ar grāmatās palīdzību es pieļaušu mazāk dzīves kļūdu un būšu uzmanīgāka un gudrāka. Es varu atvērt grāmatu, izlasīt tos un izdarīt pareizo izvēli manā dzīve. Dažas grāmatas atver man acis uz maniem trūkumiem, bet citi iedvesmo mani dzīvot pareizi! Tas viss ir ļoti stipra un brīnumainā vara, jo grāmata ir labākais skolotajs!