Pārspriedums ID 206

Grāmatu brīnumainā vara.

Jau sen mēs izmantojam šī brīņišķīgo līdzekļi, lai “nogalinātu laiku”. Grāmata ir mūsu viss. Katrā valstī, nacijā raksta un lasa grāmatu ne tikai tāpēc, ka viņam nav ko darīt, bet interesantas dēļ.

Pat mūsdien, kad jau ir jaunas tehnoloģijas, cilvēki, prot lasīt grāmatus. Bet diemžel ne visi var saprast visu lietderīgumu grāmatai. Jauna paaudze, mūsu pusaudži, ne grib lasīt un attīsties. Viņam ir daudz svarīgāk “sež datorā” un spēlēt datorspēlēs. Mūsu pienākums ir paskaidrot viņam, ka būt gudriem ir ļoti svarīgi mūsu laikā . Un, lai būtu gudrākiem, pusaudžiem vajag daudz lasīt grāmatas. Esmu arī vēl nav pieaugošs cilvēks un man arī jālasa grāmatas, bet man vairāk patīk lasīt atsevišķus daiļdarbus. Es esmu krievs puika, bet vienalga vairāk man patīk latvijas daiļdarbi. Mans mīļakais daiļdarbs ir Rūdolfa Blaumaņa novele “Raudupiete”. Novelē darbojas galvenokārt, trīs personāži: Raudupiete, Kārlis, Matīsiņš. Šajā darbā ir stastīts par Raudupieti un Kārļa attiecībām. Tur precīzi atklājas cilvēka vērtības. R. Blaumanis māca cienīt savus bērnus un nekādā gadījumā nedrīkst kaitēt tiem Šis darbs man labi palika atmiņā, jo tur ir daudz negatīvu momentas.

Manuprāt, visbriesmīgakāis ir to, kā pat daži pieaugušie cilvēki, jo viņi sniedz sliktu piemēru jaunajai paaudzei. Gudrs cilvēks, kurš vienmēr lasa zina ka grāmatas viena no vissvarīgakājiem lietam mūsu pasaulē. Un šim cilvēkam jādot kādu padomu saviem bērniem, lai tie lasītu grāmatu. Un tāpēc mūsdienās ir ļoti svarīgi paaudžu attiecības. Tagad es uzreiz atceros vēl vienu Rūdolfa Blaumaņa šedevri, drāmu “Indrāni”. Galvēnie varoņi tur ir vecais Indrāns, vecākais brālis Edvarts un arī ļoti svarīgi varoņi ir Edvarta sievai un vecai matei. Šajā drāmā tēvs un māte ir jau veci un viņam vajag atdot saimniecību vienam no otriem dēliem. Autoram bija ļoti patīkams vecais Indrāns, un līdz ar to viņš gribēja parādīt, kā ne vienmēr uzvar labums. Jauna paaudze bieži vien doma, kā naudai ir vara, bet veca paaudze jau zina, kā daudz svarīgāk ir garīgas vērtības.

Mūms visiem vajag attīstīties visu mūžu un nekad nav par vēlu kaut ko mainīt savā dzīvē. Pat, ja tu esi jau pieaugošs cilvēks un tev vēl nav normālas izglītības, tu vienmēr var mācīties un attīstīties. Un grāmatas vienmēr tev palīdzēs iegūt zināšanas un kļūst par gudru cilvēku.

Atpakaļ uz sarakstu