Pārspriedums ID 207

Grāmatu brīnumainā vara.

Šobrīd jaunieši un bērni grāmatas ir no mainījuši pret jaunām tehnoloģijām. Laiks paiet diezgan strauji un jau tagad mēs novērojam tādu skatu, ka bērni vairs nevēlas pavādit laiku lasot grāmatas, lielāka bērnu un jauniešu daļa izvēlas laika pavadišanu datorā, spēlējot datorspēles. Ja mēs runājam par grāmatu varu, vai grāmatu lasīšana var ietekmēt lasitāju? Ja var, tad kāda veida? Tagad es mēģināšu to izskaidrot.

Vēl pagājušā gadsimtā liela cilvēku daļa visu savu brīvu laiku pavadīja lasot grāmatas, tolaik tas bija aktuāli. Bet cilvēki pat nebija manījuši, ka viņu uztvere pret pasauli mainās lasīšanas laikā. Visu to enerģiju un emocijas, kuru ir devis autors rakstot šo grāmatu, cilvēks labi izjūt uz sevis. Protams, tas ir atkarīgs no tā, kādu darbu tu lasi, bet ne vienmēr mums izdodas izvēlēties grāmatu, kura būs piemerota tēv. Tāpēc ne vienmēr es izvēlos grāmatu, kuru man iesaka draugi, jeb katram no mums ir iekšēji pārdzivojumi, kurus gribās aizpildīt ar jaunās grāmatas izlasīšanu.

Bernība, lasot kādu grāmatu, man ir bijis palicis milzīgs iespaids. Mans mīļākais bernības autors ir bijis Žils Verns, pirmo savu grāmatu man ir uzdāvinājusi mamma, un tieši šī autora. Lasot tādus darbus kā “Piecas nedeļas gaisa balona”, “Noslēpumu sala”, un līdzigus darbus, man līkās, ka viss uz šis pasaules ir reāls, svarīģi tikai ir sapņot. Mans piemērs ir kā fakts, ka grāmatam ir liela vara.

Diemžel ne katrs cilvēks spēs tik ļoti iedziļināties grāmatas lasīšanās laikā. Vienkārši ir tādi cilvēki, kurus ļoti grūti ietekmēt, viņu interesē nekā cita domas, tikai savas. Ir arī cilvēki, kuriem nepatīk lasīt grāmatas tieši tādēļ, ka viņiem ir grūti iedziļināties lasīšanās laikā, viņi bieži vien domā par kaut ko citu. Bet, ka saka tautā – “Cilvēkiem, kuriem nepatīk lasot, vienkārši vēl neatradu savu grāmatu”. Un es tam pilnīgi piekrītu. Problēma ir cilvēka izvēlē, nevis grāmatas. Bieži gadās tādas situācijas, kad kāds cilvēks mēģina lasīt kādu grāmatu, viņam paliek kā neinteresanta un tad ir tāda domas, ka grāmatas nav priekš viņa domātas. Bet ir vajadzīgs tikai izmeģināt kaut ko citu. Katram no mums ir savas individuālas intereses, arī tāpēc katram ir jāizvēlas pašam savu žanru. Var arī tā gadīties, ka ne katrs autors spēj ietekmēt lasītāju, bet tādi cilvēki nokļūst populāri starp grāmatu autoriem.

Secinājumos grībētos pateikt, ka grāmatam tik tiešam piemīt brīnumaina vara. Ir paveicis, ja pēc izlasītas grāmatas ir palicis iespaids no tās. Nav svarīgi ko tu lasi, galvenais ir pārdomas un jaunas emocijas pēc grāmatas izlasīšanas. Ja ir velmē motivācija lasīt kaut ko jaunu, tad Tu esi uz pareiza ceļa.

Atpakaļ uz sarakstu