Pārspriedums ID 209

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmata ir ļoti specīga un varēna lieta, viņa var pārveidot cilvēku ļoti stiprā pusē. Grāmatas var dod savam lietotājam daudz slepenu un vērtīgu informāciju. Spej atvert daudz durvju, kuri palīdz cilvēkam ikdieniskajā dzīvē. Grāmata var dod cilvēkam savu varenību, savu pieredzi, ja viņš to velēsies.

Grāmata kā vērdiņš, no K Skalbas darba “Pasaka par vērdiņu”, kur galvenais varonis Ansis kalpo vērdiņam. Tāpāt arī mēs, kalpojam grāmatai. Kalpojam tāda nozīmē kā tērēm savu brīvo laiku, lasot grāmatas. Tāpāt arī Ansis, tere savu laiku, skaitot vērdiņus. Bet, ir viena atškirība starp lasīšanu un skaitīšanu. Lasot grāmatas, mēs ieguvam daudz labuma nekā sliktuma. Ieguvam zināšanas, dzīves redzi, interesi, sazīņas tematus utt. Mēs esam izdevīgā pusē nekā Ansis, jo Ansis neko nesaņem no vērdiņas skaitīšanas.

Grāmata – tas nav akmens, no A. Kami darba “Mīts par Sisifu”. Tas nav sods, kā ir galvenajam varonim Sisifam, vilkt akmeni augšup, kalnam visu mužu. Bet, tas ir iespēja, būt gudrākam, izglitīgākam. Izglitīgs cilvēks – tas ir varēns cilvēks. Izglitība – vara. Diemžel ne visi to saprata. Ir skolēni, arī ir pieauguši cilvēki, kuri doma, kā lasīšana tas ir sods, un no tas jāizvirzās. Skolēni ņēm sev Sisifa personību, jo skolā ir jālasa, un tas ir sods. Manuprāt, tas nav pareizi. No manas redzes, tas ir vienkārši slinki cilvēki, kuri, negrīb strādāt par sevi, attīstīties, un domāt.

Es patieši esmu parliecināts, ka grāmata dod dzīves redzi un pieredzi. Piemēram, ņēmot vēra R. Blaumaņa dramu “Indrāni” es saskātu daudz aktuālas problēmas. No šiem problēmam man paradījas secinājumi, domas un kāda pieredze pēc izlasīta. Es saskatu, ka ir konflikts starp paaudzem, starp veciem un jauniem Indrāniem. Konflikts ir neklausīšanas, nesapratīšanas dēļ. Tāpāt arī sabiedrība. Kāpēc pasaulē vēl ir karstie punkti jeb kāri. Tāpēc kā cilvēki negrīb meklēt kompromisus. Mana pieredze ir tādā kā nevajag konfliktēt, jāmeklē kompromisu. Zinot šo likumu, es nekad nesatikšu nelabvelīgu konfliktu.

Jālasiet! Attīstījoties! Lasiet lai būtu varēnākiem! Lasiet un pieversiet uzmanību citiem, lai arī viņi lasa. Ja mēs visi lasīsīm, mums būs kaut kas kopējais. Manuprāt, izglītīgs, gudrs, cilvēks nekad nepieļaus lai pasaulē būtu konflikts. Lai būtu kopēja varenībā!

Atpakaļ uz sarakstu