Pārspriedums ID 212

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mūsdienu dzīve ļoti izmainījās salīdzinot ar laiku, apmēram 50 gadus atpakaļ. Paaudzes mainās, parādās jaunās intereses, vēlmes, mērķi u. tml. Šodien izprast savu gadsimtu ir vieglāk un ērtāk, jo tā ir labi uztvērama un visiem saprotama. Ļoti svarīgi dzīvot tajā laikā ir domāt, mīlēt un dot labumu citiem. Katru dienu, vesture piepildās ar jauniem, dažādiem notikumiem, ar kuriem mēs saskaramies ikdienā. Laiku nedrīkst izniekot.

Laiks plūst kā strauja upe. To nevar apturēt vai pagriezt atpakaļ. Kā smiltis bēg caur pirkstiem, tā laiks aizslīd no mums, tādēļ ļoti svarīgi novērtēt to un saudzēt. Latviešu tautas Dēju un Dziesmas svētki ir iekļauti Latvijas kultūras kanonā. Tas ir ļoti nozīmīgi priekš mums, mūsu sabiedrībai un mūsu valstij, jo tas palīdz ne tikai saglabāt valsts tautas kultūru, bet arī parādīt to visai pasaulei. Laiki iet un informācija par mūsu kultūru, tradīcijam vairāk un vairāk aizmirstās, sakarā ar tagadējas paaudzes aktualitātēm, bet šī svētki palīdz to saglabāt. Cilvēka dzīve ir laika daļīņa, kas paiet ļoti ātri. Cilvēki saprot, ka kļūst vecāki ar katru minūti un pagātni nav iespējams atgūt.

Manā dzīvē, tāpat kā katram cilvēkam bija dažādi piedzīvojumi, pārsteigumi, mīlestība, kā arī skumji brīži. Dzīve tā ir ar prieku, skumjam un citām emocijām. Es domāju, ka daudzi cilvēki vēlas, lai viss nāk vieglu ceļu, bet diemžēl tā tas nenotiek. Tāpēc vajag mācīties un cīnīties par savu vietu zem saules. Ja zini, ko vēlies, tad varī sasniegt ļoti daudz. Taču vienmēr ir jādomā uz priekšu. Lai mūsdienu gadsimtā kaut ko sasniegtu, jābūt aktīvam un centīgam jau no skolas. Jā, tieši centīgam, nevis gudram, jo bieži tieši nevis visgudrākajām skolēnam, turpmākajās gaitās veicās, bet tam, kurš ir domājis, darījis. Veicas tam, kuram ir vairāk ideju, uzņēmības un pieredzes dažādās jomās.

Mums dzīve dota, lai dzīvotu. Noteikti, katram cilvēkam ir citādi uzskati par dzīvi, likteni. Kādu dzīvi izveidosi, tādu arī būs jādzīvo. Mūsdienu gadsimta dzīve ir ļoti skaista un interesanta. Īpaši izcēlas ar cilvēku nestandartu domāšan, velmēm un mērķiem. Nav tāda likuma, kurš norādīs uz pareizo dzīvi. Pasaules laiks nav noteikts, tāpēc, es uzskatu, ka jādzīvo šodien, tagad un tūlīt. Ir jāsapņo dažādi sapņi un jātic, ka tie piepildas. Sapņi veido dzīvi spožāku un mērķtiecīgu. Cilvēkam sapņi vajadzīgi, lai dzīvot.

Atpakaļ uz sarakstu