Pārspriedums ID 213

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mūsdien ir, diez gan, viegli jutīt savu gadsimtu, šodien ir, tads periods, kad mainas cilvēku stereotipi, bet, kaut kas palik nemainīgs. Cilvēki vispirm domā par naudām nevis, par saviem mīļiem un tas ļoti ietekme uz jauniešiem, viņi skatas uz citu cilvēku pieredzē un darā to pašu.

Pirmkārt, literatūra ir daudz piemēru un viens no viņiem ir R. Blaumaņa darbā, “Raudupiete”. Šī grāmatā ir parādīti, ka meitene izvēlas veco vīru , jo viņam ir daudz naudas. Tā arī manā gadsimtā ir daudz līdzīgo situāciju, meitenes ar skaistām acīm ej precēties ar veco milioneru. Viņi grib vieglas naudas un viss, nav citu mērķa dzīvot, tā arī grāmatā, kur Raudupiete mīļo, un grib būt ar mīļako cilvēku, bet izvēlas bagātu dzīvi, jo tas bija izdēvīgāk. Protams, visi, kas lasīja “Raudupiete” kritīze viņu, bet paši to dara, tā ir spilgta pazīme no mana gadsimta.

Otrkārt, var ieraudzēt un saklausīt savu gadsimtu krievu rakstnieka darbā V. Pelevina “Omon Ra”. Tur ir stastīts par PSRS laikiem, kad PSRS cinījas ar ASV, kurām ir labākas tehnoloģijās kosmosa sfēra. Mēs varām saprast, ka šie laiki ir kaut kur 20. gs. beiguma, kad viena momenta ir skanējusi mūzika Pink Floyd “Baterfly”. Daudzi notikumi kuri bija paradīti grāmata ir līdzigi PSRS laikiem, kad cilvēki atdeva savu dzīvi, jo cits cilvēks, kaut ko pateica par viņu, vai deva izvēli ģimēne vai tava dzīve. Grāmatā viss tas ir paradīts visi sīkumiņi, kad galvēnam varonim grib nocirst kājās, jo viņiem pateica cilvēks, ka tas ir pareizi, es tādas lietas nesapratu, varbūt tas ir atškirības no mana gadsimta un tā gadsimtā.

Treškārt, visiem gadsimtiem, laikiem piemīt viena īpašiba, tos nosaukts paaudžu konflikts starp bērniem un vecākiem. R. Blaumaņa “Pazudušais dēls” ir aprakstīti daudzas tēmas un situācijas kurās abam pusēm ir konflikts. Šajā darbā dēls aizbēga no sava māja, jo bija liela strida ar saviem vecākiem, tā arī mana gadsimta, Bērni stridas ar vecākiem, jo viņiem ir dažādi viedokļi. Vajag klausīties viens otru, bet ne kliegt viens uz otru.

Nobeiguma gribu pateikt, ka vajag lasīt grāmatas un kino no citiem gadsimtiem, lai ne būtu sliktas situācijas, vajag macīties un pagatne pieredzē, un attistīties, bet to ko es uzrakstīju tas viss ir kā degradācija, vajag zināt kur apstāties! Katra gadsimta ir savas problēmas, 21. gs. tas ir attiecības un naudas visi ir skopi un nevar būt par isto cilvēku.

Atpakaļ uz sarakstu