Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu
Mūsdienās, īpaši pedējie desmit gadi aktualāka problēma ir jauniešu intereses. Vai atcerāties, kāda bija jaunatne pāris desmit gadu atpakaļ – tie bija jaunieši kuri zināja savus senčus, atcerējas tradīcijas, tie pat varēja atrast tēmu par ko runāt ar vecāku neka viņi cilvēku, bet tagadeja jauniešu kultūra stipri atšķiras, un tagad, latviešu kulturas kanons ir ļoti aktuāls kā nekad.
Pirmkārt, latviešu kultūras kanons ietvēr sevī vairākas lietas, tradicijas un cilvēkus, kas asociējas tikai ar Latviju. Viens no tadiem cilvēkiem ir Emīls Dārzinš. Viņš ir slavens ar vairākiem saviem dārbiem, solodziesmam solistiem un klavierem, kora dziesmam, un. tt taču pieminēt es gribētu kompozīciju “Melanholiskais valsis”. Visi komponisti kas bija viņa laikabiedri, varēja pateikt tikai labas lietas par Dārziņu un viņa darbu, un pec viņu vārdiem tas ir vislabākais darbs ar ko jālepojas pat tagad.
Otrkārt, vēlos pieminēt mūsu latviešu tautastērpus. Tā ir arī viena no vairakām lietam kas ietver sevī daudz ko, un ar kuru var lepoties mūsu tauta un valsts. Es atceros, kā latviešu tautas terpus uztver ka parastus tautas tērpus, kurus nesa parasti zemnieki sava ikdienā, un tautastērpi kurus atceras uzreiz, ja runa iet par tiem. Pirmie, ko es jau pateicu, ir parasti tērpi, protams tie atšķiras no tautastērpiem ko nesā citās valstīs, bet otrie, tas ir tērpi kurus nesā uz visdažadakiem koncērtiem un svētkiem, tas ir tērpi kuri veidodi ar cilvēku rokam, loti skaisti un grezni, visiem tautas kolektīviem ir sāvi, īpašie tautastērpi, kur ir simboli, zimējumi vai krāsas, kas padara šo tērpu ves skaistāku un originālu, sakarā ar citiem tērpiem. Žēl ka tagad ir cilvēki, un to skaits nav mazs, kas vispār nezin kas tas ir, un cik svarīgs un dārgs tas ir prieks mūsu tautas, jo vairākumu interesē tikai cena, nevis svarīgums un tradīcijas.
Treškārt, gribu pieminēt svētkus ar kuriem lepojas mūsu valsts, svētkus uz kuriem atbrauc cilvēki no ārvalstīm. Visparēji latviešu Dziesmu un Deju svētki. Tie notiek reizi četros gados. Uz tiem atbrauc vairāki kolektīvi, kas parāda savu radošumu. Manuprāt tie palīdz saliedet mūsu tautu, jo ja aizdomāties, mūsu valsts, kura ir maza, ar neilgu vēsturi, kur bija daudz ne ipaši labu notikumu, izveidoja tadus lielus svētkus, kuri bija aktuāli no paša sakumā, un ar katru gadu tie kļūst vēl popularāki. Tādi svētki vienkarši palīdz atcerēties senčus, tradīcijas, uzzināt kaut ko jaunu, iepazīsties ar jauniem cilvēkiem. Tas ir svētki ar lielo nozīmi un vertību priekš mūsu tautas.
Sanāk kā lai izprastu savu gadsimtu, jābut ieinteresēta tajā, jābut izpratnei par to, par ieprieksējo. No sākuma tas varētu izskatīties ļoti grūti, taču kad cilvēks saprot, kas un kā, un kāpēc visas pieminētas lietas tiek iekļautas kultūras kanonā, veidojas izpratne un cieņa pret to.