Pārspriedums ID 217

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Ar katru gadsimtu mūsu pasaule, ka arī cilvēki mainas ļoti strauji. Atsevišķo gadsimtu cilvēķi ir tik atšķirīgi, kā uzreiz var saprast, tie ir no dažadiem gadsimtiem. Katra gadsimta mainijas mūzika, cilvēķi, maksla, tērpi, kas liecina, kā katrs gadsimts ir savads. Katra gadsimta var saskatīt kaut ko jaunu, individualo.

Mūsu pasaule mainas tik strauji, kā var ieraudzīt tadu problēmu, kad cilvēķi no dažadiem gadsimtiem nevār saprast viens otru. Tāda problēma rādas, jo ar katru gadsimtu cilvēki un to interesi mainījas. Šī problēma radas vairāk ar jauniešu un vēcako paaudzi attieksmi.

Par savu gadsimtu es varu pateikt, kā tas nav līdzīgs ne ar vienu gadsimtu. Mans gadsimts mainas ļoti strauji, ar katru gadu viņš nak uz priekšu. Ar katru gadu mainas gan cilvēķi, gan mūzika, gad maksla. Lai labāk izprast gadsimtu var paskatīties uz šī gadsimta cilvēķiem. Cilvēķi ļoti precīzi parada sava gadsimta sikumus. Cilvēka attieksme, rīcība dod iespēju ieraudzīt, izprast gadsimtu.

Lai precīzak saprast manu gadsīmtu var ieskatīties kultūra. Taja var ieraudzīt lielas izmaiņas. Liela un popularaka iezīme mana gadsimta kultūra ir Dziesmu un dēju svētķi. Dziesmu un dēju svētķi būs šaja gada un katrs kurš vēlas saprāst, saklausīt, ieraudzīt šo gadsimtu var atnakt uz tiem. Šajos svētkos loti siķi paradīta kultūra, šaja gadsimta cilvēķi, to apģierbi, kā ari tautas apgērbi.

Ja paskatīties sī gadsimta vēsturisko filmu tad cilvēkam nebūs jautajumu par gadsimtu, cilvēks saskatīs gadsimtu atšķirību. Gadsimti ta strauji mainas, jo strauji mainas arī tehnoloģija. Tehnoloģijas līmenis ir tik liels, kā paradas daudz ka jauna un cilvēķiem ir mainijies interese. Tagad var izvēlēties kaut ko, bet agrāk ta nebija. Agrāk cilvēķi ņema to kas ir, bet tagad to kas tiem vairāk patik.

Manuprāt cilvēķi paši veido savu gadsimtu, tie padara to savadako, vairs nedara kļudas kuras bija citos gadsimtos. Gadsimti kuri bija pirms šaja ir dzīves piemēr, kura var paskatīties , lai izveidot nakošo gadsimtu labāku un nedarīt kļudas kuras bija. Priekš manis gadsimts kurš ir tagād ir labāks neka gadsimti kuri bija. Dzirdot kadi gadsimti bija man liekas, ka šis gadsimts ir pasaka. Katrs gadsimts ir aktuals savadi. Neviens nezīna, kas bus nakoša gadsimta, var tikai aizdomaties un saprast ka būs kaut kas neparasts.

Atpakaļ uz sarakstu