Pārspriedums ID 22

Grāmatu brīnumainā vara.

Jā, grāmatas patiešām ir brīnumaina lieta. Tās spēj iedvesmot, uzmundrināt un likt cilvēkiem aizdomāties. Tās attīsta cilvēku gan intulektuāli, gan garīgi. Vienu vārdu sakot, grāmatās ir spēks!

Visvairāk man patīk tā sajūta, ka grāmata man ļauj izjust un izdzīvot dažādas dzīves. Lasot es nonāku pilnīgi citā pasaulē, prom no realitātes, piemēram, lasot fantāzijas vai fantastikas stāstus. Turpretī, biogrāfiskās grāmatas mani iedvesmo, un kā caur atslēgas caurumu ļauj ieskatīties rakstnieka un galvenā varoņa dzīvē. Pēdējā grāmata, ko esmu lasījusi ir Džeima Bovena grāmata “Ielas kaķis, Bobs”, kura stāsta par paša rakstnieka dzīvi un kā, tā izmainījās pateicoties kaķim. No bezpajumtnieku dzīves par populāru rakstnieku. Tas parāda to, ka no jebkura zemāka punkta var piecelties. Tā arī ir vēlviena grāmatas brīnumainā vara – likt aizdomāties, pamācīt un dalīties atziņās, dzīves gudrībās. No pašpalīdzību grāmatām var iemācīties, kā palīdzēt sev un atkal no citām, kā vadīt biznesu, kā iemācīties valodu. Grāmatas piedāvā neierobežotu skaitu gudrību un mācību. Pateicoties tam un bibliotēkām, grāmatas ir viegli pieejams pašattīstības brīnumlīdzeklis. Vēl grāmatas lieliski paplašina valodas krājumu. Man ļoti patīk lasīt angliski, tādējādi uzlabojot angļu valodas prasmes. Pēc manām domām, stiprākā grāmatu vara ir teleportēt lasītāju nākotnē vai pagātnē. Lasot Andras Manfeldes literāro darbu “Virsnieku sievas” es iepazinu un uzzināju, kāda dzīve valdija agrāk Liepājā, Karostā. Būdama Karostā, nekad nebiju aizdomājusies, kādas lietas tur norisinājušās agrāk. Šī grāmata, itkā, ļauj man paviesoties šajā laikā. Šī rakstniece ir saņēmusi “Latvijas Literatūras Gada balvu” par bērnu grāmatu. Nesen noskatījos filmu “Bille” un izlasīju arī grāmatu. Mani ļoti savilņoja rakstnieces Vizmas Belševicas biogrāfiskais romāns, un tas reizē pavēra man skatu uz tā laika dzīvi. Tik tiešām brīnumaina grāmatas vara!

Es visā savā pārliecībā varu droši atzīt, ka grāmatām ir brīnumains spēks, kas ļauj ielūkoties pilnīgi citā pasaulē, cilvēka dvēselē, vēstures notikumos un dod pamācošas atziņas, paplašina redzesloku, attīsta gan domāšanu, gan valodas prasmes. Grāmatas lasīt ir vērts!

Atpakaļ uz sarakstu