Pārspriedums ID 224

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmatas visa sava muižu, sakot no tās izgudrošanas, deva cilvēkiem iespēju aizdomāties par savu dzīvi. Caur grāmatam autori pārada savas dzīves nelaimes, gan dod padomus, kā rikoties dažadās situācijas, gan parāda mums slepto informāciju.

Vienā no citvalstu autora, Viktora Peļevina, darbā “Omons Ra” tiek paradīta cita puse, visiem pazistāmas valsts apvienojuma – PSRS. Tajos laikos PSRS valdniecība propogandēja par savam uzvarēm visur, lai cilvēķi ar godu stradāja un dzīvoja savā valstī, bet ne visur bija gods. Bijot vēl mazs, zēns, Omons grībēja kļūt par kosmonautu un viņa valst dēva viņam tādu iespēju. Visu savu mužu vinš trenējas un gatavojas kosmosam gan vasarās nometnēs, gan līdotāju apmacības skolās. Vienā dienā viņu izvelēja, kā vienu no ekipaža kosmosa lidojumām, Mēness izsedināšanai, bēt bija maza problēma, pēc misijas, viņam bija jašauj paši sev, jo valst nevarēs paņemt viņu atpakaļ uz Zemi no Mēness. Katrā noteiktajā laika posmā viņš terēja savus ekipaža biedrus un nobeiguma viņš palika viens pats uz Mēness. Omons negribēja šauteties, tāpēc pedējā laika brīdī savā dzīvē viņš nolēma ieraudzīt savu mīļo planetu no kosmosa. Izkapjot no Mēness gajeja viņš ieraudzīja, ka atrādas nevis kosmosā, bet bunkerā un viss bija izdarīts, lai citas valstis domāja par PSRS uzvari kosmosā, bet patiesībā, tas nebija. Viesiem, kas varēja uzzināt patiesību par notiekašo un, kas varēja pateikt to citiem ir jonomir, savas valsts labumā. Šī grāmata liek aizdomāties, ka mūsu dzīve ir viena un ar to nedrīkst spēlēties, ir japadoma daudzas reizes kam drīkst ticēt, kam nē.

Grāmata spēj dot cilvēkam cerību, un ticību uz labāko un zinašanu, ka nav tadas situācijas, no kuras nevar atras izēju. A. Bela grāmatā “Būris” ir spilgti paradīts, ka pat no vispar nerisināmas situācijas var izkapties. Profesoru Berzu apsedināja kaut kadā būrī, kadā mežā. Kā viņš tikai necēnšas iztikt no šajā būri, bet ne kas viņam neizdevas, Berzs cenšas padot signālas, bet līdojošie pāri gaisa kuģi neredzēja tos. Pavadot tur ļoti daudz laika, profesors jau terēja savu cerību izkāpties no tā, un bija gatavs nomirt šajā būrī. Vienā dienā bija ļoti stiprs vējšs ar lietu, kas salauzīja šito būri. Berzs bija brīvs un viņš nevarēja ticēt savam acim.

Nobeigumā, grāmatas ir burvīgas un brīnumainas, tie var izmainīt mūsu dzīvi, dot cerību un mācā mūs jaunām, mūms nepazistām, lietam.

Atpakaļ uz sarakstu