Pārspriedums ID 230

Grāmatu brīnumainā vara.

Mūsdienās cilvēki lasa ļoti maz literatūras, bet es uzskatu, ka tā nav pareiza izvēle. Grāmatas lasīšana attīsta cilvēka prātu, palīdz mainīt savu raksturu un morālās vērtības. Literatūrā ir aprakstītas dažādu cilvēku dzīves situācijas un rīcības. Tas palīdz izvairīties no daudzām kļūdam reālajā dzīvē. Analizējot izlasitas grāmatas, var veikt pareizus secinājumus gandrīz visās dzīves situācijās. Tāda ir grāmatu brīnumainā vara.

Viena no svarīgākajām dzīves vērtībam ir laime. Cilvēki visos laikmetos centījas panakt to. Bieži to izdarīt nesanāk, jo mēs nesaprotam, kas tieši ir laime. Andras Manfeldes romānā “Dzimtenīte” galvenās varones tiecas pēc labākās dzīves Skotijā, bet viņi ātri saprata, ka laime atrodas dzimtenē, ka nekur nav tik labi kā mājās. Daži cilvēki aizbrauc no Latvijas ārzemēs, un, tikai pēc kāda laika, pienāk pie domas, ka dzimtenē ir vislabāk. Vai, lai to saprast, mums jābrauc prom? Es ceru, ka, pēc “Dzimtenītes” lasīšanas, mēs paliksim Latvijā, jo grāmatai pieder brīnumainā vara – pārliecināt mūs ar argumentiem no rakstīta vēstījuma.

Cilvēks, kuram ir miers un kārtība mājās un ģimenē, ir laimīgs dzīvē. Mūsu garastāvoklis ir atkarīgs no ģimenes locekļu savstarpējām attiecībām. Rūdolfa Blaumaņa lugā “Indrāni” ir aprakstīta situācija par strīdiem ģimenē. Vecais Indrāns saslima, un, manuprāt, viņa slimības iemesls ir radinieku negatīvās attiecības ģimenē. Tā arī notiek dzīvē – ja cilvēks ir laimīgs ģimenē, tad arī citur viņam paveicas. R. Blaumaņa grāmata māca mūs cienīt savu ģimeni un ģimenes locekļus, lai, izlasot Indrānu kļūdas, pašiem tos neveikt un priecāties par reālo dzīvi.

Ir tādas grāmatas, kuri maina mūsu attieksmi pret dzīvi, maina mūsu noskaņu pret dažam situācijam. Mani ļoti iespaido Regīnas Ezeras romāns “Aka”. Laura ir stipra sieviete, kura ir uzticīga savam vīram un bērniem. Neskatoties uz to, ka viņiem ar Rūdolfu parādas stipras jūtas, Lauras morālās vērtības nepieļauj aizmirst par pienākumiem savai ģimenei. Pēc grāmatas izlasīšanas mainījas mana attieksme pret ģimenes vērtībam. Grāmata iemācīja mani, ka ģimene ir vissvarīgāka dzīves vērtība, ka drīkst izvēlēties vīru uz visu mūžu, lai pēc tām būtu pārliecinātam savā izvēlē.

Grāmatam piemīt brīnumainā vara. Tie spēj padarīt mūsu dzīvi labāk, iemācīt mūs cienīt savu izvēli, tie nostiprina mūsu dzīves morālās vērtības. Manuprāt, lai izvairīties no daudzām kļūdam, mums ir daudz jālasa, jo literatūra spēj mainīt mūsu dzīvi un padarīt mūs laimīgāk.

Atpakaļ uz sarakstu