"Grāmatu brīnumainā vara"
Grāmatām ir būtiska nozīme cilvēku dzīvē. Tie spēj mainīt cilvēku raksturus, atbildēt uz dažādiem, tiešām grūtiem jautājumiem, sniegt palīdzību dažādās situācijās. Grāmatu var devēt par labāko cilvēka draugu un līdzjūtēju. Tai piešķirta tiešām brīnumaina vara.
Latviešu literatūrā ir ļoti daudz dažādu spilgtu darbu, kurus lasot var sajūst, kā mainās pasaules uztvēre .Kad es lasīju A. Bela grāmatu “Būris”, aizdomājos par to, ka cilvēki paši sevi ierobežo. Autors ļoti spilgti atteloja Bērzu, kurš bija ieslodzīts iedomātajā būrī. Būris simbolizēja šķēršļus, kurus cilvēks sev taisa pats.
Šīs darbs palīdzēja man ticēt sev, savos spēkos un galvenais, saprast, ka es varu sasniegt jebkuru savu mērķi.
Dzīvē ļoti svarīgi saprast, kādas ir īstas dzīves vērtības? V. Lācīša darbā “Stroika ar skatu uz Londonu” parādītas dažas no dzīves vērtībām. Lasot šo darbu es saprotu, cik svarīģi ir mīlēt savu ģimeni un savu dzimteni. Dzimtene – vienīga vieta pasaulē, kur tu varēsi jūsties labi, jo šeit ir tava dzimtene, tava māja, kur tevi gaida ģimene. Ir ļoti daudz cilvēku, kuri brauc ārzemēs, tomēr pēc kāda laika visi grib atgriezties savā dzimtenē. Galvenais varonis, Vilis, aizbrauca strādāt ārzemēs, tomēr beigās viņš atgriežas Latvijā. Londonā, kur viņš strādāja, viņš satiek dažādus cilvēkus no citām valstīm, kuri tāpāt kā viņš, grib atgriezties savā dzimtenē. Gandrīz neviens nevar jūsties ārzemēs kā savā dzimtenē.
Vēl viena grāmata, kura būtisķi mainīja mani un satrīcināja manu dvēseli ir R. Blaumaņa grāmata “Indrāni”. Galvenā tēma, kura atklājas šajā darbā ir attiecības starp bērniem un vecāķiem. Vecāķi mīl savus bērnus jebkurā dzīves brīdī, jebkurā situācijā. Indrāņu māte mīlēja bērnus arī pēc tā, ka tika izdzīta no savas mājas un dzīvoja vecajā pirtī. Šīs darbs tiešām palīdzēja man saprast, ka vienīģie cilvēki, kuri mani sapratīs un mīlēs visu mūžu ir mani vecāķi.
Grāmatam piemīt brīnumainā vara. Tie palīdz pilnveidot sevi, savu dvēseli, saprast īstas dzīves vērtības, kļūst līdzjutīgiem un sapratīģiem.