Pārspriedums ID 232

Grāmatu brīnumainā vara.

Katra grāmata ir īpaša, katrā grāmatā slēpjas kas burvīgs, tas, ko autors centās parādīt lasītājam. Grāmatas dod mums iespēju fantazēt un pārdzīvot kopā ar galveniem varoņiem. Pateicoties grāmatu burvīgumam, mēs varam interesanti un pamācīgi pavadīt laiku, un izlasītie stāsti uz ilgu laiku var palikt mūsu atmiņās.

Pateicoties Andras Neiburgas lieliskam darbam “Tille un suņu vīrs”, mēs var iejūsties mazas, vientuļas meitenītes lomā un būt šokētam no tā, kā tomēr var dzīvot cilvēki. Šī grāmata vienkārši iemīļ sevī, bet mazo meitenīti tu sāc cienīt, jo neskatoties uz grūtībām, viņa cenšas redzēt katrā sīkumā to labo un skaisto, kas ir šajā pasaulē. Redzot to, kā vīrietis rūpējas par mazu, svešu bērnu, nereti sāk birt asaras, jo tas rāda, ka tomēr ir vēl palikuši tādi cilvēki un, ka šajā pasaulē ir vēl kur palicis prieks. Autore ir uzrakstījusi ļoti spēcīgu un burvīgu grāmatu, kura liek tev to pārlasīt no jauna vēl un vēl.

Rūdolfs Blaumanis ir uzrakstījis brīnišķīgu noveli “Salna Pavasarī” kura ir vienkārši mūsdienu situācijas kopija. Liene un Andris, viens otru mīļošais pāris. Viss būtu ideāli, ja nu pēkšņi neierastos vecs vīrs ar kolosālu naudas krājumu, un neliktu Lienei izvēli starp bezbēdīgu, bagātu dzīvi, vai nabadzīgu dzīvi ar mīļo cilvēku. Šādos momentos nereti sāc pārspriest ar savu loģiku – kā tad šajā situācijā rīkotos tu. Grāmatas tiešām ir burvīgas, kad ar vienkāršu rīcību, tās spēj tevi šoķēt. Godīgi sakot, man nācās vēlreiz visu izlasīt, lai saprast, ar kādu loģiku rīkojās Liene tajā gadījumā. Interesants ir tas, ka mūsdienu jauniešiem ir tādas pašas problēmas, droši vien tāpēc šī grāmata liekas tik burvīga un es labprāt pārlasu to vēlreiz un vēlreiz.

Annas Brigaderes romāns “Bille” man patika, un vienlaikus nepatika visvairāk. Nepatika man tas ne tāpēc, ka tas ir slikts, bet gan tāpēc, ka man bija grūti to lasīt. A. Brigadere tik emocionāli un patiesi to ir pastāstījusi (savu dzīvesstāstu), ka es nevarēju mierīgi to lasīt. Kad grāmata izraisa tik stipras emocijas, tā tik tiešām ir burvīga un vienreiz to pārlasīt droši vien būs pārmaz.

Katrā grāmatā ir tas burvīgs, galvenais ir to atrast. Grāmatas mums vēsta savu stāstu ļauj mums fantazēt kaut kādi to uzlabojot. Katram ir grāmata ir patikusi ar savu pievilcīgu burvību, tāpēc grāmatas ir jālasa visiem. Grāmatas vēr mums vaļā durvis uz burvīgu fantāziju pasauli.

Atpakaļ uz sarakstu