Pārspriedums ID 251

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mūsdienās, jaunatnei ir daudz dažādu interešu, kuram vairāk patīk pavadīt laiku mājās, kuram vairāk patīk mācīties skolā, kuram vairāk patīk apmeklēt visādas ballītes, bet tieši es esmu ņēmis no visa nedaudz, jo es esmu sapratis, ka mūsdienās pilnīgi visam ir liela nozīme, jo no sīkām detaļām veidojas viss.

Pēdējā laikā es sāku diezgan bieži apmeklēt dažādas ballītes, un vispār ļoti daudz pavadu laika tieši ar draugiem, nevis ar ģimeni vai vēl kaut kur. Tagad jaunieši ir sadalijušies tādos, kā draugu bariņos un vienkārši pavada ļoti daudz laika kopā, vienkārši staigājot pa parku, vai pa ielu. Lidzīga situācija bija aprakstīta Sabīnes Košļevas grāmatā “Rīga - Maskava”, kur neliels draugu bariņš staigāja pa vecrīgu, un meklēja kur var nopirkt alkoholu, bet reālajā dzīvē es domāju, ka jauniešiem kuri vēl nav pilngadīgi, nav nekādu problēmu iegādāties alkoholu vai citas apreibinošas vielas, un tas ir ļoti skumji, jo no šādiem jauniešiem, nākotnē nekas jēdzīgs nesanāks. Protam, ne gluži katrs jaunietis ir šāds, bet tomēr tādu ir pietiekami. Nesktatoties uz to, man ir prieks, ka manā pilsētā Daugavpilī notiek tā kā pasākumu paaudžu maiņa, jeb ja agrāk pasākumi, kas notika pilsētā bija vairāk vēltīti pieaugušajiem, tad tagad visi pasākumi paliek daudz modernāki un tie vairāk pievilina jauniešus piemēram, kā “Rīgas ielas svētki”.

21. gadsimts ir jauno tehnoloģiju gadsimts, un mūsdienās ļoti liela nozīme ir tieši mācībām, jo tehnoloģijas attīstās ļoti ātri un ir svarīgi tik līdzi visam. Mācības ir ļoti svarīgas, bet nevar aizmirst par mūsu Latvijas tradīcijām un kultūru. Es uzskatu, ka Latviešu tradīcijas un kultūra māca mums pašu galvenāko, kas ir vajadzīgs cilvēkam. Tieši Latvijas dziesmu un deju svētki māca mum, kā būt saliedētiem un palīdzēt viens otram, jo skatoties uz šiem brīnišķīgajiem svētkiem var redzēt, ka gadevojoties tiem cilvēka no dažādiem novadiem un dažādām pilsētām ir sānākuši kopā, un dzied, un deju, kā viena ģimene.

Diemžēl tikai ar dziedāšanu un dejošanu mūsdienu pasaulē neiztiksi un ir jāmekli pilnvērtīgs darbs ar darba līguma, un ja mūsdienās tev piedāvās darbu bez darba līgumu, tad visdrīzāk tevi apmānis, un pastrādājis, tu netiksi atalgots. Jauniešiem ļoti aktuāls jautājum ir “Kur nopelnīt naudu?”, jo mūsdienās ir ļoti daudz jaunāko tehnoloģiju, kuras atvieglo ikdienas dzīvi un jaunieši vēlas viņas iegādāties, un, protams, jauniešiem vajag būt stilīgiem un būt visu laiku modē, lai liktos labāki par citiem, bet vienīgā problēma ir tāda, ka viņiem nav naudas. Jaunieši meklē iespējas, kā nopelnīt un izdzīvot šajā lielajā un dārgajā pasaulē, gluži tā kā Daniela Defo darbā “Robinsons Kruzo”, tikai tur bija pavisam citas vērtības, kā izdzīvot, bet mūsdienās jauniešiem ir tā, kā nelikties sliktāk par citiem.

Tomēr, jaunais, tehnoloģiju bāgātais 21. gadsimts nav nemaz tik šausmīgs, vienkārši cilvēkam ir jāatrod sevi šajā pasaulē, un jāizvirza mērķi uz nākotni, jo mūsdienās, nākotne ir ļoti stipri atkarīga no tagadnes.

Atpakaļ uz sarakstu