Pārspriedums ID 252

Ieraudzit, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mēs dzīvojam labākajā un drošākajā gadsimtā, kad pārsvarā jebkurā Pasaules daļā varam justies aizsargāti. Mūsdienās pateicoties likumiem un tehnoloģijām paliek arvien grūtāk pārkāpt likumu, jeb kurā gadijumā tiksi noķerts un sodīts. Salīdzinot ar pagātni, veselības aprūpe ir kolosālā līmenī, var izārstēt gandrīz jeb kuru slimību. Jaunākās tehnoloģijas padara dzīvi vieglāku, tās palīdz mums, dara grūtākos darbus. Bet ir jāmāk iedzīvoties un saprast šo gadsimtu, lai neklaiņotu pa zemi kā baltā vārna.

Ja teleportēt cilvēku no pagātnes uz mūsdienu dzīvi, viņam būtu ļoti grūti pielāgoties. Šodienas dzīve ir ļoti steidzīga, cilvēki staigā bez apstājas un strādā kā skudras. Brīvajam laikam ir veltīts ļoti mazs periods – cilvēks vai nu mācās, vai nu strādā. Nevar dzīvot pēc veciem priekštatiem, ir jāredz mūsdienu sabiedrība. Ko tie dara, kā domā un kā runā. Šīs paaudzes ir pilnīgi unikālas no pagājušajām, viņas izauga televizoru ekrānu priekšā, dabūja labu izglītību un strādā ar datoriem. Bet kā bija agrāk? Televizoru vietā lelles, koku mantiņas. Izglītību bija grūtāk iegūt un datoru vispār nebija.

Veci cilvēki, kuri nespēj apgūt mūsdienu dzīvi saka: “Agrāk bija labāk”, loģiski, ja tagad viņi neko nesaprot. Neredz un nedzird mūsdienu jauniešus, veciem cilvēkiem šķiet ka viss notiek nepareizi, ja viņi dzīvo pēc saviem principiem. Tomēr ir jāpierod, dzīve un laiks nestāv. Cilvēki attīstās un izgudro jaunas lietas, kā arī paši mainās. Nav jēgas uzsiet savu viedokli jauneklim, tik un tā laiku atpakaļ neattīsi.

Cilvēkiem ir mainījusies domāšana un valoda, to ietekmē daudzi faktori, piemēram: Mūsdienās cilvēki ir brīvi kā nekā, tev ir viss pieejams; jaunākās tehnoloģijas, tās atvieglo dzīvi, kā arī piekļuve pie interneta. Tā arī parādijās vairākas subkultūras, protams tevi neviens nepiespiež pievienoties pie tām, bet tomēr tās jāsaprot lai justos komfortabli. Tev jāiet kopā ar tautu nevis pret to, bet kā tu iesi ar viņu ja tu tas nesaproti. Tāpēc un ir jāseko mūsdienu dzīvei, kaut pašiem svarīgākajiem notikumiem un lietām. Tāda sapratnes “bedre” starp veciem cilvēkiem un jauniešiem ir izveidojusies sakarā ar pašu straujāko tehnoloģiju attīstību visā Pasaules vēsturē. Šis progress sākās 20. gs. sākumā un turpinās jau vairāk par 100 gadiem, Tāda sajūta ka tehnoloģijām nav robežu, ļoti pieži parādās kaut kas jauns un neticams.

Ir jāredz un jādzird apkārtējo vidi lai normāli dzīvotu, jāspēj mainīties un racionāli uztvert esošo. Nevar visu laiku dzīvot pagātnē, ir jāaug un jāattīstās. Progress nestāv uz vietas.

Atpakaļ uz sarakstu