Pārspriedums ID 256

Grāmatu brīnumainā vara

Katra cilvēka dzīvē grāmata nes īpašu nozīmi. Katra izlasīta cilvēkam grāmata atver acis no jauna. Cilvēks lasot grāmatu uzzin daudz jauna. Grāmatas ir kā vārti uz zināšanas pasauli.

Tomēr katram cilvēkam grāmata spēlē savu lomu cilvēka dzīvē. Ir tādi cilvēki, kuri vispār nelasa grāmatas un domā, ka grāmatu lasīšanai nav nekādas jēgas, bet pretēja puse cilvēku domā savādāk. Protams cilvēki, kuri dzīvi jau ilgi nodzīvoja tie vairāk saprot kāpēc ir jālasa grāmatas. Arī tie kuri izlasija daudz grāmātu zin cik ir vertīgi lasīt grāmatas.

Grāmatas palīdz cilvēkam attīst savu iedomību, lasot grāmatu cilvēks iedomājās to, kas notiek šajā grāmatā.

Lasot grāmatas maziem bērniem jau no pašas bērnības, bērni spēj domāt, viņi attīsta savas smadzenes. Tāpat arī bērni, kuri vēl nerunā viņi mācās runāt arī no grāmatām.

Daudziem bērniem un pusaudžiem nepatīk, ka skolas programmā vajag lasīt grāmatas, bet viņi parasti nesaprot, ka grāmatas ļoti labi attīsta mūsu vārdu krājumu un domāšanu, ka arī iegūstam jaunas zināšanas. Grāmatas ne tikai attīsta mūsu domāšanu, bet tās arī ir ļoti interesantas. No grāmatām var uzzināt daudz vēsturisku notikumu, piemēram, bieži ir tā kā cilvēks bija karā un pēc tam raksta par to grāmatu. Tādas grāmatas ir ļoti interesanti lasīt, jo tu pats it kā piedzīvo to momentu.

Kā teica krievu rakstnieks A. Dostaevskis “Skaistums izglābs pasauli” viņš to teica ne par ārejo skaistumu, bet par cilvēka iekšējo skaistumu. Kad cilvēks ir daudz redzējis, daudz lasījis ar viņu ir viegli un interesanti runāt. Zinošs cilvēks skaisti un dikti runā, tādu cilvēku ir interesanti klausīties, tādam cilvēkam gribas ieklausīties. Pareizi saka ka lasot attīstās mūsu vārdu krājums, cilvēks spej atrāk domāt un saprast.

Daudzas grāmatas lasot, viņas ļoti ievelk, kad tu iesāki lasīt tu jau nevari apstāties un tu lasi, un lasi talāk, jo grāmata ir ļoti laba un interesanta lieta.

Runājot par mani, man patīk lasīt grāmatas, bet ja tikai grāmata jau patīk no pirmām lappusēm. Es cenšos lasīt bieži un ļoti dziļi iegremdēties grāmatās. Lasot grāmatas, pirmkārt, es iegustu daudz jaunu zināšanu, otrkart, attīstu gan savu domāšanu, gan vārda krājumu.

Uzreiz var atšķirt to cilvēku, kurš lasa grāmatas un daudz lasa, un to, kurš vispār nelasa, tādi cilvēki redzami no tāluma.

Atpakaļ uz sarakstu