Pārspriedums ID 259

“Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi.” (I. Ziedonis)

Imantam Ziedonim ir daudz slavenu citātu, un katrs ir ar kaut ko unikāls. Citus citātus, kā arī šo var saprast dažādi un sajūtas no tā arī būs savādākas. Liela loma ir arī cilvēkam, jo katrs šo citātu var saprast savādāk.

Pati pirmā doma par šo citātu man liek aizdomāties par cilvēka jūtām, emocijām, kā arī attieksmi pret kaut ko. Mūsdienās ir daudz cilvēku, kuri ņem visu tuvu pie sirds, bet daži pat no tā nespēj tikt vaļā. Šādi cilvēki ir ļoti jūtīgi, un komunicējot ar viņiem ir jābūt ļoti uzmanīgiem. Pirms kaut ko pateikt ir jāpadomā vai tas neaizskars viņu. Bet ja cilvēku ir kāds aizskāris, tad viņš to ņem tuvu pie sirds. Tādā gadījumā vajadzēs pacensties lai cilvēks tev piedotu. Daudz patīkamāk ir kad cilvēks ņem tuvu pie sirds kaut ko patīkamu. Viņam paliek labāks noskaņojums un attieksme pret visu apkārtējo. Kā piemērs, man nāk galvā Jāņa Poruka grāmatas “Cilvēka bērns” galvenais varonis Bonifācijs, jo viņam bija atvērta un ļoti dziļa sirds. Dzīvē arī ir daudz tādu piemēru. Piemēram, sastrīdējoties ar draugu jūs to abi atcerēsities, bet ja tu izdarīsi viņam kaut ko labu, tad viņš to neaizmirsīs, pat tu pats to aizmirsi. Un ja cilvēks laiž tevi savā sirdī, tad viņš tev uzticas.

Šo citātu var saprast arī tā, ka cilvēks uztver visu ar sirdi nevis galvu. Viņiem svarīgāks ir tas kas dziļumā paslēpts, nevis tas ko var katrs redzēt. Tāds arī bija Imants Ziedonis, jo viņa “Krāsainās pasakas” varēja saprast tikai ja tajās iedziļināsies ar sirdi un izjutīsi visu. Tādiem cilvēkiem dzīvot ir patīkamāk, jo tomēr izvēle tiek veikta ar sirdi. Viņi dziļi sevī jūt ko viņiem vajag un kā būs pareizāk. Protams, viņi var arī kļūdīties ar izvēli, jo ar galvu ari ir jādomā. Cilvēks kurš ir dziļš sirdī uztver visu savādāk, viņam ir citas vērtības. Ir ļoti svarīga ģimene un apkārtējie cilvēki, kā arī neaizmirst par sevi. Izvēloties jaunus draugus, viņi arī meklē tādus, kuriem plaša sirds.

Izvērtējot Imanta Ziedoņa citātu, es varu teikt, ka viņš bija cilvēks ar dziļu sirdi. Taču mūsdienās tādus cilvēkus nav tik viegli atrast, jo daudzi tikai izrāda to, bet tā patiesībā nav. Ir labi būt tādam cilvēkam, kuram ir dziļa sirds, jo tad nu dzīvot ir patīkamāk, un apkārtējiem cilvēkiem labi.

Atpakaļ uz sarakstu