Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.
Šis ir 21. gs. – tehnoloģiju gadsimts. Mūsdienās vairs nekas nav iedomājams, bez tehnoloģijām. Vairākās intervījās un vairākos stāstos ir pieminēts, tas ka viss strauji modernizējas un attīstas. Cilvēkiem un jaunām paudzēm zūd vērtības un izpratnes par to kā bija kādreiz. Ir zudušas savstarpējās cilvēciskās attiecības Tagad, piemēram, lai apsveiktu draugu vai ģimeni kādos svētkos, mēs izmantojam mobīlos tālruņus, kas kādreiz nebija iedomājami, jo cilvēki viens otram dāvināja apsveikuma kartiņas. Mūsdienās viss ļoti strauji attīstās un mums to vajag izprast.
Mēs ļoti labi varam izprast un salīdzināt gadsimtus ar to, ko mums stāsta vecāki vai vecvecāki, vai arī to ko mums māca skolā par vēsturi, šo gadsimtu un laiku, un par vērtībām.
Šogad būs Latvijas simtgade, kā arī latviešu, Dziesmu un Deju svētki, kuri notiks jau 25. reizi. Šis gads latviešiem ir ļoti nozīmīgs un īpašs. Esot Dziesmu svētkos un klausoties mūsu latviešu valodas dziesmas, tu jūties ļoti labi un neaprakstāmi. Tu vari sajust līdzcilvēkus sev blakus un vienotību, tās sajūtas ir neaprakstāmas, un mums būtu jāpriecājās, ka varam būt kopā, ka mums ir tādi svētki un tādi nozīmīgi kultūras pasākumi.
Lielākai daļai cilvēku ir bail par to ka viss modernizēsies un grāmatām vairs nebūs nekāda nozīme. Grāmatas būs lasāmas tikai datoros un grāmatas, būs parasti papīri ar rakstiem. Ir izgudroti roboti ar mākslīgo intelektu un spēju gudri domāt. Es uzskatu, ka tas vairs nav normāli, ka cilvēku aizvietos roboti. Cilvēki vairs nebūs nekam vajadzīgi un katra jaunā paaudze, kas nāks nesapratīs iepriekšējo.
Es esmu laimīga un man ir prieks, ka es dzīvoju šijā gadsimtā, kad es zinu kā cilvēki dzīvoja kādreiz un kā tagad. Un vēl man ir liels prieks par to ka dzīvoju Latvijā, jo šeit attīstība ir nedaudz lēnāka nekā citviet pasaulē.