Pārspriedums ID 261

“Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi”. (I. Ziedonis)

Sirds ir tā vieta, kur atrodās viss, kas ir nepieciešāms tavai dzīvei un katrām cilvēkam ir sirds, ar kuru viņš jūt. Kā var saprāst, ka cilvēks ir iekļuvis tāvā sirds dziļumā un kas par to var liecināt? Var būt, tas mūsdienas nav aktuālie vārdi, uz kuriem nevājag akcentēt.

Lai varētu iekļūt tāvā sirdi ir nepieciešāmā konkrēta pieēja un katrām tas neizdosies. Tāvāi ģimenei ir vislielāka vieta tāvāi sirdij, jo no pašās bērnības viņai ir lielāka pieēja un tieši tavu sirdi, viņi esot izaudzējuši. Pat ja tāvā ģimene neēsot pīlnīga, būs tas, kurš vienmēr būs tāvā sirdi. Viens no spilgtākiem piemeriem ir Jānisa Norda darbs “Mammu, es tevi mīlu”. Darbā tiek paradīts, ka mīlestība starp māti un viņas dēlu nekad nepazūdīs, pat viss sarežģītakos gadījumos. Arī liels uzsvērs tam, ka sev tuvos cilvēkus ir japieņiem tādus, kadi viņi ir. Sirdi iekļūst arī tie, kuri tev dod emocijas, iespaidu un citas sajūtas. Tie cilvēķi, kuriem nebūs vienāldzīgie pret tevi un tie varētu būt draugi vai tāvā mīlestība. Katrs īsts draugs būs lidzīgs tev, jo jums vienāda domāšana par apkartējo pasauli un tev arī nebūs vienalga, ja kaut kas notīktu ar viņu, bet ar mīlestību ir citādāk. Mīlestība nevar būt bez sirds vispār, jo tieši sirds pirmā sajūt tavu mīlestību un dod par to zīnāt. Tāvā mīlestība paliek sirds dziļuma, jo tieši tas apvieno divus cilvēkus.

Sirds satūr cilvēkus kādu laiku, bet var būt visu mūžu un neviens nezīn, cik ilgi tu palīksi viņa sirds? Lielu lomu spēle laiks un apkārtēji apstākļi. Var būt tā, kads cilvēks ar kuru tu biji visslabākas atiecības viena brīdi pazūd un aiziet no tavas dzīves, jebkādos apstākļos. Palīks viņš tāvā dzīve, to jālemj tikai tev. Ir arī tie, kuri mūžīgi aiziet, bet tas cilvēks bija priekš tevis ļoti tūvs. Ko darīt, lai tieši viņš paliktu tāvā sirdi? Viss ir vienkarši, šo cilvēku vajāg atcerēties un tieši tos notikumus, kuriem bija pozitīvs noskāņojums. Pateicoties tāvām atmiņam par šo cilvēku, viņš palīks tāvā sirdi uz visu mūžu. Ir gadījumi, kād grūti atcerēties par kādu vai vispār nav velmēs to darīt, tad vajāg sevi noskaņot vai mēģināt domāt par citu, lai tas nevarētu izpausties tāvā sirdi, kā atmiņa.

Mūsdienas cilvēkiem interesē runāt par mīlestību. Tas ir viena no populārakam tēmam par kuru ne tikai doma, bet arī komunicē. Daudzi sāka, ka lielāka pieēja pie cilvēka sirds ir mīlestība un es arī piekrītu šiem vārdiem, jo mīlestība dod emocijas, kuras iepriekš nevarēja sajūst. Par cilvēkiem, kurus mīl patīk rūnāt vai arī radīt mīlestību kadā darbā. Mūsdienas ir daudz dziesmu filmu, grāmatu un citu, kas saistīts ar mīlestību. Viens no piemēriem ir Sabīnes Košelevas darbs “Rīga - Maskava” vai arī grupas “Instrumenti” dziesma “HES un tu”. Katrā darbā ir atklāta un paradīta mīlestība un tas ir izdarīts dažadākos veidos, jo katrām cilvēkam uz sirds ir savas sajūta. Ja kadām pazūd mīlestība, tas var liecināt par to, ka sirds klūst tūkša, jo lielāko vietu aizņema tieši viņa.

Dzīves garumā, tu satiksi daudzus cilvēkus, kuri ietekmēs uz tavu dzīvi, kads palīks tāvā sirds dziļumā ar viss spilgtākam atmiņam, bet kads nē. Viss ir atkarīgs no attiecībam ar šo cilvēku un pavadītu laiku kopa ar tevi. Vienīgais jaātceras, ka sirds ir objekts, kurš dod tev dzīvību un ļauj tev sajūst visu, tavas dzīves garumā.

Atpakaļ uz sarakstu