Pārspriedums ID 266

“Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi”. (I. Ziedonis)

Mūsu pasaulē ir daudz talantīgu un dziļu cilvēku. Viņi savādāk uztver pasauli, tie redz šajā pasaulē kaut kādu burvīgumu, skaistumu. Un ja tie vēlas, tie var ar mākslas, mūzikas palidzību paradīt šo skaistumu arī mums. Imants Ziedonis pateica; “Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi”. Es uzskatu, ka tieši viņi ir ļoti talantīgi un tie var padarīt mūsu pasauli daudz interesantāku un krašņāku.

Pirmkārt, skaistumu mēs redzam ar acim. Bet ir taču tādi cilvēki, kuri saskata parastajā lietā kaut ko skaistu, to, ko neredz neviens cits. Tie skatās daudz dziļāk. Piemēram, Marko Rotko gleznas, tie nav tik parasti, ne katrs cilvēks var to saprast. Katrā gleznā ir it kā dvēseles maza daļiņa, kuru vajag atrast attelā. Un ja tu to atrodi, tu it kā redzi visu no jaunas, savādi, jau ar citam acim. Vai taču tas nav burvīgums? Ieskatities citā pasaulē.

Otrkārt, visu cilvēka dzīļumu var saprast ar mūzikas palidzību. Var saprast kāds tieši ir cilvēks, kas ar viņu notiek, to pārdzivojumi. Piemēram, latviešu grupa “Prāta vetra”, tai piemīt ļoti mērēna mūzika, skaisti vārdi, tādas dziesmas visiem patīk. Viņus dzied pat tad, kad ir svētki pa visu Latviju. Arī ļoti pazistama persona ir Raimonds Pauls. Viņš raksta mūziku un ar vārdiem pieškir tai īpašu nozīmi. Ļoti bieži dziesmas ir par mīlestību, par jūtam, tāpēc tie sanāca tik sirsnīgi, tāpēc mēs ar mūziku varam saprast viens otru.

Treškārt, savos pārdzivojumos, cilvēks bieži ņem lapu un sak rakstīt. Tadā veidā viņš grib dalīties ar savam jūtam. Ja cilvēkam ir bagāta fantazija viņš pat var rakstīt veselus stāstus. Piemēram, Rainis un Aspāzija rakstīja krājumus. Tas ir spilgts piemērs, jo darbi ir tik emocionāli un neparasti. Liekas, ka tie visas savas pārdomas un jūtas atstāj krājumos. Arī labs piemērs ir Ojārs Vacietis, kurš rakstīja epifānijas. Tur viņš pastāsta par to, cik stipri viņš mīl Rīgu, cik priekš viņam ir nozimīga daba, klusums un iegšēji pārdzivojumi. Tie cilvēki patiešam ļoti grib paradīt visu savu dziļumu.

Beigas varu pateikt, ka patiešām ir cilvēki – sirds ļoti dziļi, tie ir ļoti jūtīgi, apkartēja pasaule tiem liekas daudz interesantāka, tie grib visu uzzināt un par to pateikt tieši mums. Lai mēs skatoties uz šiem darbiem, neaizmirstu cik patiešam skaista ir mūsu pasaule, ka mes varam sazināties ne tikai ar vārdiem, bet arī ar mūziku, ar mākslu. Cilvēki – sirds ļoti dziļi mums patiešam ir ļoti vajadzīgi.

Atpakaļ uz sarakstu