Pārspriedums ID 27

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mēs dzīvojam unikālā vietā un laikā, kur viss ir iespējams, kur sapnis pārvēršas par īstenību un bailes tiek izkliedētas. Cik bieži mēs neredzam un nedzirdam, cik bieži mēs palaižam garām nenozīmīgas, bet tai pašā laikā svarīgas lietas. Apstājies, palūkojies sev apkārt, cik daudz visa kā, cik daudz vari ieraudzīt un saklausīt, ja tikai apstāsies un palūkusies savā Latvijā.

Divdesmit pirmais gadsimts, tik daudz bijis un piedzīvots, bet mēs vēl stāvam tajā pašā vietā. Latvija, salīdzinājumā ar citām valstīm ir vien pleķītis uz kartes, bet šim mazajam pleķītim uz kartes ir ar ko lepoties! Šogad Latvija svin savu dzimšanas dienu, un par godu tam ir uzņemta filma “1906”, kura tika filēta gan Rīgā, gan arī Liepājā. Šovasar, kā arī citus gadus Latvijā notiks dziesmu un deju svētki, kuri pirmo reizi notika 1873. gadā Rīgā. Šie mums ir lieli svētki, kuri pulcē kopā visu Latviju. Uz dziesmu un deju svētku koncertu skatīties brauc arī skatītāji no citām valstīm, kā arī tajos piedalīties. Mēs esam stipra valsts, jo kopā pārcietām krīzi (2008-2010) gadā, 2014. gadā iestājamies Eiropas savienībā un kļuvām par Nato dalībvalsti, kopā pārgājām uz euro. Mēs nevar mainīt pagātni, bet varam mainīt nākotni, kopā mēs varam kopt savu valodu, savus ticējumus, svētkus. Mūs ir tik maz , tik maz, bet kopā mēs varam paveikt tik daudz, tik daudz var izdarīt ja turamies kopā. Lepna par savu valsti, šo varu teikt patiesi un no sirds. Esmu laimīga, ka augu brīvā valstī, priecājos par to, ko manā valstī nekaro un cilvēki neiet bojā, dēļ kara. Esmu pateicīga Latvijas zemei par skaisto dabu, par zaļajiem mežiem, skaistām ziedu pļavām, par skaisto tīro dabu. Tik daudz cilvēki nepamana, tik daudz palaiž garām sūdzējoties par to kā nav, un aizmirstot par to, kas mums ir.

Šis gads mums patiešām ir ļoti svarīgs, tas ieies vēsturē. Mūsu Latvijai paliek simts gadi, par godu šiem svētkiem Latvijā tiek uzņemtas filmas, teātra izrādes. Arī latviešu kopienas ārpus Latvijas svinēs šo simtgadi, jo viņi par savu Latviju nav aizmirsuši. Apstākļi viņus ir piespieduši pamest Latviju, bet tā viņiem tikuntā ir mājas.

Mūs ir maz, tā nu tas ir, bet kopā mēs varam daudz, kopā mēs Latvijas vārdu varam nest visā pasaulē, kopā kā tauta mēs pieskandināsim visu Latviju un pasauli dziesmu un deju svētkos.

Es ieraudziju un saklausiju tevi Latvija, paldies par doto iespēju būt šeit. Es mīlu tevi Latvija. Daudz laimes topošajos svētkos.

Atpakaļ uz sarakstu