Pārspriedums ID 270

Grāmatu brīnumainā vara

Grāmatu lasīšana ir māksla! Tā ir pavisam neliela vai liela lapu kaudzīte, kuri izlasot iespējams iegūt ļoti daudz. Lasīšana ir kā atsevišķi vērtējams talants, ne katrs to pieprot un, ne katrs to saprot. Tomēr, manuprāt, ikviens lasītājs, kurš grāmatu ir izlasījis no pirmās līdz pēdējai lapai iegūst lielisku iespēju papildināt savas zināšanas, domāšanu un raksturu. Šajā pārspriedumā centīšos atklāt arī savas sajūtas, par to cik grāmatu pasaule man liekas interesanta un pārsteigumiem bagāta.

Grāmatu lasīšana ir bijusi mana aizraušanās jau kopš bērnības. Vēl maziņai esot biju ieinteresēta ložņāt pa omītes vecajiem un noputējušajiem grāmatu plauktiem. Lasot grāmatu es daudz vienkāršāk spēju savaldīt un saprast savu enerģiju un sajūtas, kā to nedarot. Es spēju atbrīvoties un nomierināties. Tomēr, tai pat laikā par grāmatu lasīšanu varu nosaukt arī par lielisku izklaidi. Mūsdienu plašais lasāmvielas klāsts ļauj pavisam vienkārši izvēlēties sev tuvāko grāmatu žanru.

Pasaule sāk arvien straujāk attīstīties. Arī literatūra un tās nozīme sāk izmainīties. Manuprāt, arī grāmatas kā telpiskas lietas nozīme ir kļuvusi pavisam niecīga. Mūsdienu tehnoloģijas dod iespēju grāmatas lasīt mobilajās ierīcēs vai tās noklausīties audio formātos. Cilvēki ikdienu cenšas vienkāršināt aizmirstot par galvenajām vērtībām. Jaunieši savu brīvo laiku atdod dažādām citām nodarbēm, grāmatu lasīšanu atstājot vēlākam laikam.

Tomēr, kā pašu svarīgāko vērtību kuru vēlos akcentēt, esmu izvirzījusi zināšanas, kuras gūstam lasot grāmatas. Manuprāt, tā ir nozīmīga un neatņemama sastāvdaļa katram lasītājam. Lasot grāmatu mēs paplašinam savu valodu un vārdu krājumu ar kuru nāksies nodzīvot visu atlikušo dzīvi. Katrā grāmatā ir apslēptas zināšanas vai pamācība, kuru cilvēkiem jāiemācās izprast un novērtēt. Kur vēl mēs uzzināsim ko jaunu, interesantu un patiesu, ja ne grāmatā? Par grāmatā iegūto informāciju mēs varam būt pārliecināti, tā ir pārlasīta un apstiprināta. Tomēr, to pašu mēs nevaram teikt par internetā atrastām mājaslapām kurās vēlamies ko noskaidrot.

Cilvēku ikdiena un dzīve bez lasāmvielas un grāmatām ir neiedomājama. Tā kļūtu pavisam bezkrāsaina un neglīta. Mēs aizmirstu par to, kas ir galvenās vērtības. Grāmatas spēj mūs aizstumt prom no ikdienas grūtībām un ļauj mums iegrimt kādā iespaidīgā sapnī vai ceļojumā. Mēs varam atslābt no steigas un izbaudīt! Grāmatas mums spēj dot daudz un pavisam dažādus brīnumus kurus katrs lasītājs paņem pats. Grāmatai pieder vara un nākotne!

Atpakaļ uz sarakstu