Grāmatu brīnumainā vara
Grāmatas, jeb literatūra tiek dēvētas par vienu no pirmajiem izglītības līdzekļiem pasaulē. Cilvēki, kuri tajos sen – senajos laikos ir pratuši lasīt, tika dēvēti par ģēnijiem. Un tā tas ir attīstījies līdz mūsdienām, ka cilvēku inteleģence ir augusi pateicoties grāmatām. Kā arī dažādi ir literatūras stili un katrs stils atstāj savādāku ietekmi uz cilvēka zināšanu un emociju attīstību.
Ietekme, ko atstāj grāmatu lasīšana ir neapšaubāma un dažāda. Dažāda var būt tāpēc, ka ir dažādi literatūras stili un žanri, kur katram attiecīgi ir savādāka ietekme. Cilvēks, lasot grāmatas, attīsta savas zināšanas vispārīgā līmenī, attīsta valodas izpratni un kā arī attīsta savu personību, jo var gadīties, ka kādā grāmatā var tikt atstāts kāds dzīves padoms, ko ir devis autors un, to ņemot vērā, lasītājs iegūst kādu dzīves padomu, kas var izmainīt visu dzīvi.
Literatūras stilu un daiļliteratūras žanru dažādība ir ļoti svarīga. Kā jau minēju – dažādi žanri un stili atstāj atšķirīgu ietekmi uz cilvēku. Piemēram, zinātniskā literatūra, kas var būt enciklopēdijas, cilvēkam dod attiecīgas zināšanas par attiecīgiem faktiem, kas ir izlasīti. Un, protams jāpiemin arī mācību grāmatas, kuras izglīto cilvēkus visdažādākajos novirzienos. Savukārt romāni cilvēkiem var palīdzēt emocionālā ziņā, kas ir iztēles un domāšanas attīstība. Lasot romānus ir jāveido galvā vizuāls attēls, kas palīdz izprast un izsekot līdzi notikumiem, kuri tiek aprakstīti. Tas ļoti veicina smadzeņu darbību, un cilvēks attīsta savu radošumu, loģisko domāšanu un iztēli. Tāpēc ne velti tautā saka – grāmatu lasīšana ir tik pat nozīmīga un vajadzīga kā matemātika.
No savas dzīves pieredzes varu minēt, ka grāmatām ir tiešam brīnumaina vara. Agrāk es neaizrāvos ar grāmatu lasīšanu, taču tikai nesen es pievērsos to lasīšanai. Nekad nebiju iedomājies, ka lasīt grāmatas būs tik aizraujoši un interesanti. Tās ir arī mani izmainījušas, jo esmu uzlabojis savas zināšanas par visdažādākajām lietām, lasot zinātniskus rakstus. Ir arī uzlabojusies valodas izpratne un man ir vieglāk komunicēt ar cilvēkiem. Kā arī es izbaudīju to kā attīstās mana iztēle, jo es pievērsos arī romānu lasīšanai, no kuriem mans mīļākais romāns ir “Grāfs Monte Kristo”, kura tikusi uzrakstīta jau 18. gadsimtā. Šī grāmata ir klasika starp pārējiem piedzīvojumu romāniem un tās stāstam bija ļoti viegli sekot līdzi, izprast un to vizualizēt.
Vienmēr esmu domājis, ka grāmatām ir neaprakstāms spēks uz cilvēka ietekmi un vara, kas var likt jebkuram cilvēkam mainīties.