Grāmatu brīnumainā vara.
Grāmatas lasa visi gan lieli, gan mazi. Ne velti grāmatu varoņiem mēdz celt pat pieminekļus, manuprāt vislabāk zināms piemineklis grāmatai “Brēmenes muzikanti.” Gadiem ilgi grāmatas ir spējušas aizraut lasītājus, neskatoties uz to, ka mūsdienās ir daudz dažādu lietu, ar ko aizstāt grāmatu lasīšanu, kā piemēram filmas un teātri, cilvēki aizvien lasa grāmatas, par ko liecina, vēl pastāvošie, grāmatu veikali, kā arī e – gramatas.
Grāmatas jau no seniem laikiem ieguvušas lielu nozīmi mūsu dzīvē, tās nekad nebeidz pārsteigt. Mēs tās sākam lasīt jau no bērnības, tiklīdz iemācamies lasīt. Manuprāt grāmatas ir viena no galvenajām lietām, kas veido mūsu vērtības. Tās ir viens no galvenajiem mācību avotiem, ne velti tiek veidotas jaunas mācību grāmatas, kā arī pasaku grāmatas, lai gan tā vietā varēja vienkārši izveidot programas datoram, kur mācīties. Katrā grāmatā ir sava daļa patiesības, kuru mēs no bērnības lasot apzinamies, kā savas dzīves sastāvdaļu. Tās mūsdienās tiek daļēji aizstātas ar filmām, jo tās ir vieglāk uztvert, bet aizvien lielākā daļa filmu tiek veidotas pēc grāmatām. Nevar nepieminēt, ka katram cilvēkam ir sava gaume, un vēlme dzirdēt savādāka veida stāstu, un tapēc ir tik daudz dažādu žandru grāmatas, kā fantastika, novele, romāns un daudz citu, līdz ar to katram cilvēkam ir vieglāk atrast sev patīkamo grāmatu. Grāmatu lasīšana un to analizēšana spēcīgi attīsta loģisko domāšanu, kā arī vārdu krājumu, kas ļoti noder turpmākā dzīvē. Tās ne tikai māca, bet, ja ir izvēlēta piemērota grāmata, tad ļauj cilvēkam atbrīvoties, atslēgties no ikdienišķām problēmām un relaksējoties izbaudīt stāstu. Citreiz kāda grāmata patīk tik ļoti, ka to izlasam vairāk kā vienu reizi, lai tikai labāk saprastu, vai labāk atcerētos šo stāstu. Citas grāmatas mēdz būt tik sarežģītas, ka tās jālasa vairākas reizes, lai izprastu stāstu, un katru reizi to lasot var atklāt kaut ko jaunu.
Lai cik daudz tehnoloģiju un veidu, ar ko varētu aizstāt grāmatas izgudrotu, cilvēki vienmēr lasīs grāmatas, varbūt grāmatu lasīšanas daudzums sarūk, bet tās nekur nepazudīs. Es pats lasu grāmatas katru dienu un uzskatu, ka katram cilvēkam būtu tas jādara. Grāmatas spēj iemācīt daudz vairāk, kā jeb kas cits, tādēļ tās ir jālasa. Katrā grāmatā ir daļa patiesības, un ja šī grāmatas doma sakrīt ar konkrētā cilvēka piedzīvoto, tas padara viņam interesantāku šīs grāmatas lasīšanu. Ne vienmēr var saprast grāmatas galveno domu ar pirmo lasīšanas reizi, tādēļ tajās vajag vairāk iedziļināties un citreiz izlasīt vairākkārt.