Grāmatu brīnumainā vara
Grāmatas ir neatņemama sastāvdaļa no cilvēka dzīves. Tas, kā grāmatas attīsta, ietekmē un papildina cilvēku, ir apbrīnojami. Grāmatas – daudz vairāk nekā tikai burti uz papīra.
Grāmatas sniedz cilvēkam daudz pozitīvu lietu. Ļoti vērtīgi ir tas, ka cilvēki lasa daudz grāmatas, tiem ir plašs un bagātīgs valodas krājums. Tāds valodas krājums liecina par interesantu, inteliģentu, dziļu cilvēku. Problēma ir tāda, ka daudzi cilvēki, it īpaši jaunieši, to nesaprot. Mūsdienās mēs tiekam pārņemti ar telefoniem, datoriem un par grāmatām aizmirstam. Bieži var dzirdēt, ka cilvēkiem nepatīk vai negribas lasīt. Tā nebūt nav. Cilvēks vienkārši nav atradis savu īsto grāmatu, kura aizrauj, bet kad tā tiek atrasta, atpakaļceļa nav, to gribas tikai lasīt un lasīt. Manuprāt, katram vajag atrast un dabūt šo lasītprieku.
Grāmatas atstāj uz cilvēku iespaidu un dažas ir ļoti atmiņā paliekošas. Pirms vairākiem gadiem izlasīju grāmatu “Bada spēles" un aizvien šo grāmatu atceros. Tā bija tik interesanta, ka gribējās tikai lasīt un lasīt, lai zinātu, kas sagaida tālāk. Apbrīnojami ir tas, kā grāmatas veicina cilvēka fantāziju. Kur gan vēl tā var izpausties savā fantāzijā, ja ne lasot grāmatu. Kā arī lasot grāmatu, cilvēks iepazīst dažādas situācijas, paveras cits skatījums uz dzīvi, kas noder. Zināms, ka no daudzām grāmatām tiek veidotas filmas, taču, manuprāt, grāmatas saturu nevar kvalitatīvi atspoguļot filmā. Lasot var sajust emocijas un ļaut vaļu fantāzijai. Vienīgais negatīvais aspekts no mana skatījuma par grāmatām ir tas, ka daži cilvēki grāmatās ieslīgst par daudz un aizmirst par realitāti. No tā ir jāuzmanās.
Grāmatām ir patiesi liela vara un mums tas ir jāizmanto. Grāmatas ir jālasa, tas pat mums pašiem nemanot, sniedz lielu ieguldījumu sevī. Jāņem to, ko dzīve sniedz.