Pārspriedums ID 277

Grāmatu brīnumainā vara.

Grāmatas ir apbrīnojama māksla, kurai ir vairāki veidi jeb žanri, dažādi autori un dažādi nosaukumi. Vienvārd sakot, grāmatas ir kaut kas ļoti vērtīgs.

Runājot par manām attiecībām ar grāmatām, tās ir ļoti tuvas. Kad es iesāku lasīt kādu grāmatu, es vairs nevaru apstāties, man ātrāk gribas uzzināt tās nobeigumu vai turpinājumu. Tā brīnumainā vara pārņem mani ar dažādām emocijām. Manas mīļākās grāmatas ir par mīlestību vai arī šausmu stāstiem, it kā divas pilnīgas atšķirīgas tēmas, taču manā skatījumā ļoti līdzīgas. Piemēram, grāmatas par mīlestību ir skumjas, daudz pārdzīvojumi, daudz emocijas, taču beigu beigās visi dzīvo ilgi un laimīgi. Savukārt šausmu grāmatās emocijas ir divreiz jūtamākas un ir šausmīgs satraukums lasīt tālāk, bet beigās arī izdzīvo visi labie un nobeigums būs laimīgs. Es ļoti novērtēju rakstniekus, viņu pacietību un to fantāziju sarakstīt mīlas stāstus, romānus, noveles vai jeb ko citu. Rakstnieku iztēle ir kaut kas apbrīnojams man nekad mūžā nepietiktu pacietības kaut ko tādu paveikt. Nespēju iedomāties, cik ļoti ir jāmīl tas, ko tu dari, lai ieinteresētu cilvēkus lasīt grāmatu no paša sākuma līdz beigām, neatraujot acis un jūtot līdzi visam grāmatas stāstam. Tā jau ir tā grāmatu brīnumainā vara, tā spēj ietekmēt cilvēkus gan emocionāli, gan garīgi. Ne velti tautā runā, ka cilvēki, kuri lasa grāmatas ir gudrāki un viņu valodas krājums ir plašāks nekā citiem. Viena no manām mīļākajām grāmatām ir “Krēsla”, zinu, ka filma arī tika uzņemta, taču grāmata bija pilnīgi, kas cits. Pirmo reizi, lasot grāmatu likās, ka atrodos visiem notikumiem tieši blakus, iejutos katra tēla lomā un jutu tiem līdz. Grāmatā ļoti daudz bija aprakstīts gan fantastiku (nereāliem notikumiem), taču lasot, tas viss likās ļoti reāls un nesamākslots. Lasīšanas valoda bija ļoti viegla un saprotama. Šī grāmata tiešām mani brīnumaini paņēma savā varā.

Katrā ziņā, es visiem iesaku lasīt grāmatas, tā ir ļoti interesanta nodarbe, vienmēr interesanti palasīt grāmatas par vēsturi, kā cilvēkiem agrāk gājis, interesanti palasīt fantastikas stāstus, par nereālām lietām un tā tālāk. Grāmatas tiešām ir brīnumaina vara.

Atpakaļ uz sarakstu