Pārspriedums ID 279

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Mēs jau esam piedzīvojuši tik daudz gadsimtus, zemeslode ir tik ļoti veca, ka mēs daudzas lietas pat nezinam. Bet ir lietas, ko zinam! Vēsturnieki ir centušies apkopot tik daudz faktus par mums, ka ir pat radusies tāda zinātne kā vēsture.

Ir akmens laikmets. Kāpēc to tā sauca? Kā cilvēki zināja, ka viņus sauc par akmens laikmeta cilvēkiem? Tas bija 10. gadsimts. Kāpēc lai viņus nesauktu par desmit gadsimtiešiem? Cilvēki tad jau izdomāja, ka sevi piedēvēt kaut kam var pēc tā, kas viņiem ir vai pēc tā, kas viņus saista. Akmens laikmeta sabiedrība. No nosaukuma jau var spriest, ka šie cilvēki atrada akmeni un tā arī veidus, ko darīt ar to un kā apstrādāt šo akmeni.

Tad nāca bronzas laikmets, kur cilvēki iemācijās iegūt bronzu. Šis laikmets jau laikam bija gudrāks, jo iemācijās ne tikai izmantot dabas resursus, bet tāpat arī tos izveidot un pārveidot. Viņu kultūra balstijās uz bronzu. Šis laikmets mums ir devis lielu pamatu zinātnē, attistījis ķīmiju un tāpat arī citas nozares. Vispār, katrs laikmets dod nākošajam kādu pamatu uz kā veidoties. Kā arī nedrīkst aizmirst to, ka ar katru gadsimtu cilvēks paliek gudrāks, jo tas attīstās, pieaug informācija, ko cilvēkam vajag zināt.

Tātad, esmu secinājis, ka laikmeti ir bijuši dažādi, bet nav bijis grūti, definēt, kam kāds cilvēks ir piederējis, veidoji akmens cirvi? Esi akmens laikmeta cilvēks. Veidoji bronzas zobenu? Gan jau biji bronzas laikmeta kalējs. Bet kas mēs esam? Telefonu ēra? Laikam nē. Varbūt datoru ēra? Planšetdatoru ēra? Programētāju gadsimts?

21. gadsimts ir tik plašs, ka to nevar sadalīt, tāpēc ir ļoti zinātnisks nosaukums mūsu gadsimtam dots – modernais gadsimts. Šajā gadsimtā attīstās viss, mēs esam nonākuši tur, kur zinātnei jau vairs nav kur sniegties. Vismaz mums tā šķiet, gan jau akmens ēras cilvēki tāpat domāja.

Mūs visus vieno modernas lietas, kas regulāri mainās vai tikai tagad parādās. Modernais cilvēks ir brīvs un atvērts tik daudz iespējām.

Mūsu gadsimtā ir tik gudri cilvēki, kas ir spējuši izveidot tādu lietu kā telefons. Bet vēl fascinējošāk ir tas, ka pat šo telefonu jau māk izmantot pāris mēnešus vecs zīdainis. Tā ir inovatīvās tehnoloģijas augušas. Tā mēs esam izveidojuši moderno gadsimtu. Mūsu gadsimtu!

Bet kā sauks nākošo gadsimtu? Nākošais modernisms? Aiznākošais modernisms vai otrais modernisms? To jau domās nākošais gadsimts. Mums ir jāizbauda tas, kas mums dots. Mēs esam modernie!

Atpakaļ uz sarakstu