Pārspriedums ID 280

Ieraudzīt, saklausīt, izprast savu gadsimtu.

Ieraudzīt visu, saklausīt visu, izprast visu, kas notiek sarežģītajā 21. gadsimtā nav iespējams. Protams, varam mēģināt izslēgt visu negatīvo, bet nevaram , jo tas, tomēr, ietekmē mūsu dzīves un mūsu pēcnācēju dzīves.

Var mēģināt ieraudzīt tikai pozitīvo, domāt par zinātnes sasniegumiem, kā cilvēki rada ļoti lētu pārtiku, lai pabarotu tos, kas cieš badu, vai vari skatīties uz to no tāda skatu punkta, ka ģenētiski modificēta pārtika nav veselīga.

Nav noslēpums, ka Latvija šogad svin savus 100. gadus. Jā, tas ir skaisti, bet vai tiešām jārīko tik grandiozas svinības? Jāatvēl vairāk kā 500000 eiro svinēšanai? Manuprāt, tas nav pieņemami. Latvija nav tik labi sakārtota, lai šādi svaidītos ar naudu. Mums vajag izprast, kurā gadsimtā mēs dzīvojam, kas ir svarīgāks svētki vai palīdzet kādam. Latvijas vadošajām amatpersonām jāsaklausa mūsu vēlmes. Latvieši ir ir aktīvi ziedotāji portālā ziedot.lv, kādēļ daļa no nodokļu naudām tur nevarētu būt?

21. gadsimtā, kur svarīgākās ir elektroierīces, nevajag uz tām paļauties tās bendē un sabeidz mūsu dzīvi. Uzskatu, ka ziņas bieži vien nevajadzētu lasīt, citādi mēdiji kontrolēs mūs. Labāk aizbraukt pie ezera, tālu prom, kur nav zona, un baudīt skaistās ainavas.

Visu 21. gadsimtu tāpat nespēsim aptvert, jo smadzenes nevienam nav tik ietilpīgas, labāk zināsim visu pozitīvo, lai dzīvotu mierīgāk un laimīgāk, atstāsim visu slikto to cilvēku rokās, kas ir atbildīgi par to. Mēģināsim neklausīties bagātniekos, kas melo un vienmēr uzspiež savu taisnību. Ļoti patika kāda deputāta teiktais, ka uz ielām nav plastmasas pudeļu.

Es ceru, ka mēs visi, visi cilvēki, kas dzīvo visattīstītākajā gadsimtā spēsim domāt tikai par labo. Spēsim palīdzēt viens otram un izprast viens otru.

Atpakaļ uz sarakstu